Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1500 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Soest
  • Kod pocztowy: 59494
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta i mężczyzna
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 2

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Opieka nad parą małżeńską

Nasi podopieczni są małżeństwem. Pan ma 85 lat, jest mobilny ale choruje na demencję, podobnie jego 82-letnia małżonka. Pan jest spokojny i pogodny. Choroba spowodowała, że nie potrafi samodzielnie funkcjonować. Trzeba mu we wszystkim pomagać, umyć, ubrać, pokazać, jak wykonuje się określoną czynność. Po przygotowaniu posiłku nie wystarcza, gdy położymy przed nim talerz, należy pokazać mu, jak zjeść posiłek. Podopieczni nie potrafią się posługiwać przedmiotami codziennego użytku, nie pamiętają, do czego służą. Seniorka również potrzebuje pomocy w każdej czynności. Opiekun przejmuje poranną i wieczorną toaletę, kąpiel, ubieranie i rozbieranie. Starsza Pani porusza się samodzielnie. Wszędzie jest jej pełno, gdy coś usłyszy zrywa się i szuka źródła, z którego dochodzą dźwięki. Zadaje dużo pytań, często się powtarza.

Podopiecznych trzeba mieć na oku. Żyją we własnym świecie, są zupełnie zdezorientowani, nie rozpoznają nawet swoich najbliższych. Choroba pojawiła się u nich nagle i szybko postępowała. Jeszcze kilka lat wstecz seniorzy byli samodzielni i niezależni. Mimo, iż na zleceniu jest sporo obowiązków, praca w tym miejscu ma wiele zalet. Podopieczni są bardzo sympatyczni i mili. Nie krzyczą, nie zachowują się agresywnie, są pozytywnie nastawieni do otoczenia. Córki bardzo doceniają pracę opiekuna, ufają, że rodzice są w „dobrych rękach”. Nie ingerują w pracę opiekunki, nie narzucają swojego zdania. Rozdzielaniem leków zajmuje się Caritas – służby pojawiają się codziennie. Czas wolny został dobrze zorganizowany. Można korzystać z pauzy popołudniowej, a gdy dwa razy w tygodniu starsi państwo wyjeżdżają do domu dziennego pobytu, z dłuższych przerw. Zakupy organizuje opiekunka, Sklepy są w pieszym zasięgu. Można też podjechać rowerem. Warunki mieszkaniowe są bardzo dobre. Pokój opiekuna został ładnie urządzony. Łazienka i toaleta – wspólne. Jest dostęp do Internetu.

Od opiekuna/opiekunki oczekujemy dobrej znajomości języka niemieckiego. Istotnym kryterium jest również doświadczenie w opiece nad osobami z demencją. Poszukujemy opiekuna, który nie pali papierosów. W domu podopiecznych nie można palić.


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 666 018 151 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 6813.

Powrót do ofert pracy