Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1500 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Konstanz
  • Kod pocztowy: 78467
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta i mężczyzna

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Nad kim sprawujemy opiekę?

Opiekujemy się małżeństwem. 86-letnim Panem, oraz jego 83-letnią małżonką. Podopieczny w związku z powikłaniami, które wystąpiły po złamaniu kości udowej ma problemy z poruszaniem się. Jego chód jest niepewny. Podczas spacerów korzysta z pomocy chodzika lub laski do chodzenia. Starszy pan ma 165cm wzrostu i waży 70kg. Pojawiły się u niego również pierwsze symptomy choroby Parkinsona. Potrafi samodzielnie korzystać z toalety, a pieluszki nosi dla bezpieczeństwa. Starszy Pan wymaga jednak pomocy przy ubieraniu i przebieraniu. Należy również dopilnować, czy zadbał o higienę osobistą rano i wieczorem. Większego wsparcia opiekunki wymaga podczas kąpieli. Pan chętnie się myje. Nie trzeba go przekonywać do zadbania o higienę. Podopieczny nie ma problemów ze słuchem, ani ze wzrokiem.

Podopieczna choruje na Parkinsona. W jej przypadku stadium choroby jest bardziej zaawansowane niż u jej małżonka. Ma większe problemy z poruszaniem się. W zależności od kondycji fizycznej w danym dniu, porusza się z pomocą laski spacerowej lub chodzika. Z rollatorkiem nie czuje się jednak zbyt bezpiecznie, choroba spowolniła jej zdolność szybkiej reakcji. Często zbyt późno naciskała hamulec. Dochodziło do zderzeń z meblami, sprzętami w domu.

Starsza Pani potrafi zadbać o higienę osobistą tylko z pomocą opiekunki. Często zapomina o swoich potrzebach fizjologicznych, należy jej przypominać o regularnym korzystaniu z toalety. Ze względu na ograniczone uczucie pragnienia, podopieczna przyjmuje zbyt mało płynów. Opiekunka powinna kontrolować, czy podopieczna wypija podawane jej napoje, aby uniknąć odwodnienia organizmu.

Warunki mieszkaniowe

Opiekunka mieszka z podopiecznymi w domu wielorodzinnym. Do swojej dyspozycji ma mieszkanie w przybudówce – z osobną toaletą i łazienką. W umeblowanym pokoju jest dostęp do Internetu oraz TV. Sklepy są w pobliżu. Na zakupy można pójść pieszo, pojechać rowerem lub podjechać samochodem.

Codzienna przerwa popołudniowa pomiędzy 13:00-15:00. Dodatkowy czas wolny 2 razy w tygodniu dłuższa 4-godzinna przerwa na odpoczynek.

Wymagania

Oczekujemy dobrej lub mocno komunikatywnej znajomości języka niemieckiego, doświadczenia w opiece nad osobami starszymi oraz zdolności kulinarnych. Mile widziana cierpliwa osoba, która będzie wspierać podopiecznych w codziennych czynnościach.


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 504 922 687 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 5825.

Powrót do ofert pracy