Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1250 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Waldenbuch
  • Kod pocztowy: 71111
  • Długość zlecenia: 4
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Praca w opiece nad panią chorą na stwardnienie rozsiane.

Pani ma 60 lat, jest szczupłą osobą (172 cm /62 kg).  Choruje na stwardnienie rozsiane (MS). Ma specjalne urządzenie, które pomaga jej w pionizowaniu, sama je obsługuje, trzeba pomóc zapiąć szelki. Wymaga pomocy fizycznej w przemieszczaniu się przy wejściu do /zejściu z łóżka i wózka inwalidzkiego.  Panią trzeba ubierać i rozbierać (potrafi jeszcze samodzielnie ubrać się od pasa w górę), myć, kąpać, przygotowywać  posiłki (je samodzielnie), opróżniać woreczek od cewnika, przypominać o konieczności skorzystania z toalety. Jest winda przyschodowa.  W październiku 2016 zmarł tata podopiecznej, który mieszkał w tym samym domu, pani jest przygnębiona. Zaczęły się pojawiać problemy z pamięcią krótkotrwałą, nie wiadomo czy jest to związane ze stwardnieniem rozsianym czy ze stresem.

Do zadań opiekunki należy również ogólne prowadzenie domu – pranie, sprzątanie, gotowanie, zakupy. Rodzina podopiecznej rozumie, że nakład pracy przy chorej powoduje, że nie jest się w stanie prowadzić gospodarstwa domowego na tip-top (przy domu jest też duży ogród, nie trzeba w nim pracować). Najważniejsza jest dbałość o chorą.  Podopieczna jest osobą wierzącą, kilka razy w tygodniu przyjaciele zabierają ją na mszę do kościoła.

Wymagania i warunki pracy

Niezbędne jest posiadanie prawa jazdy (automatyczna skrzynia biegów), umiejętność obchodzenia się z pacjentami z zanikiem mięśni (przy stwardnieniu rozsianym najpierw występuje porażenie od pasa w dół, niem. Querschnittlähmung), na tyle dobra znajomość języka niemieckiego, aby poradzić sobie z komunikacją z osobą mówiąca z naleciałościami dialektu.

Domek jednorodzinny na skraju lasu, spokojna okolica. Dla opiekunki pokój ok. 20 m. kw, Internet, tanie połączenia telefoniczne do Polski na telefony stacjonarne., telewizor. Nie ma roweru, w domu nie ma zwierząt. Dobrze uregulowany czas na odpoczynek, spokojne noce.

Dodatkowa premia za pracę w Nowy Rok – 72 Euro netto. Premię wypłacamy bez żadnych dodatkowych warunków i zastrzeżeń.

Pozostałe warunki pracy i zatrudnienia.


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 696 814 159 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 4991.

Powrót do ofert pracy