Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1400 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Erlangen
  • Kod pocztowy: 91052
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 2

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Nad kim sprawujemy opiekę?

Opiekujemy się starszą panią, która w wyniku nieudanej operacji podbrzusza (powodem zabiegu był rak) utraciła wzrok. 87-letnia podopieczna waży około 70kg i ma 158 cm wzrostu. Ma poważne problemy z poruszaniem się. To kolejny negatywny skutek operacji. Uszkodzenie nerwu spowodowało niedowład i ograniczenie mobilności. Starsza pani potrafi pokonywać jedynie krótkie dystanse za pomocą chodzika. Wymaga wsparcia przy wstawaniu i siadaniu – należy podać Pani rękę, podtrzymać ją, aby nie upadła. Asekuracja jest niezbędna. W domu znajdują się sprzęty, które ułatwiają pracę – regulowany fotel, nakładka na sedes, chodzik, wózek inwalidzki oraz krzesło toaletowe. Podopieczna kontroluje swoje potrzeby fizjologiczne i nie nosi pieluszek. Należy zaprowadzić ją do toalety, pomóc się rozebrać/ubrać i zadbać o higienę intymną.

Podopieczna spożywa posiłki samodzielnie. Wystarczy pokroić jedzenie na mniejsze kawałki, aby uniknąć zakrztuszenia.

Starsza pani chętnie słucha czytanych książek (w formie audiobook lub przez opiekunkę, czy siostrę). Jest miłą, otwartą i komunikatywną osobą. Lubi rozmawiać na różne tematy.

Podopieczna chodzi późno spać. Około 22:30 odbywa się wieczorna toaleta i zaprowadzenie seniorki do łóżka. Nie ma pracy nocnej na zleceniu. Starsza Pani nie przerywa snu opiekunki. W nagłych przypadkach siostra podopiecznej może jej udzielić pomocy i wsparcia.

Warunki mieszkaniowe na miejscu

Opiekunka mieszka z podopieczną w domu dwurodzinnym. Do dyspozycji opiekunki został przygotowany pokój z dostępem do Internetu. Toaleta do własnego użytku, łazienka jest wspólna.

W domu podopiecznej mieszka również jej siostra, która wspiera opiekunkę w codziennych obowiązkach. Przejmuje również opiekę nad starszą panią, gdy opiekunka korzysta z przerwy popołudniowej oraz z czasu wolnego. Sklepy są w pobliżu domu. Na zakupy można pójść pieszo. W domu podopiecznej nie można palić papierosów.

Na miejsce można dojechać dużym autokarem lub małym busem.

Oczekiwania wobec opiekunki

Poszukujemy opiekunki z bardzo dobrą znajomością języka niemieckiego oraz doświadczeniem w opiece nad osobami starszymi. Dodatkowym atutem będzie doświadczenie w opiece nad osobami niewidomymi. Mile widziana odpowiedzialna, serdeczna i ciepła osoba.


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 602 706 521 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 4453.

Powrót do ofert pracy