Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1500 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Weilheim
  • Kod pocztowy: 73235
  • Długość zlecenia: 6 lub 9 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Podopieczna mieszka sama, ma 84 lata i mieszka w niewielkim miasteczku w odległości niecałych 50 km od Stuttgartu. Wymaga pomocy przy wstawaniu i siadaniu (nie jest to jednak typowe dźwiganie tylko faktycznie pomoc i asekuracja), w ubieraniu rozbieraniu i myciu. Kontroluje potrzeby fizjologiczne. Stan umysłowy podopiecznej bez żadnych zmian wskazujących na objawy demencji.

Starsza pani jest czystą,  dokładną osobą, lubi, żeby w domu było poukładane tak jak ona jest do tego przyzwyczajona. Prowadziła kiedyś działalność gospodarczą, zatrudniała pracowników i potrafi (i lubi) kierować ludźmi. Podopieczna jest osobą potrzebującą dużo kontaktu, chętnie rozmawia, lubi towarzystwo opiekunki, cieszy się z miłych słów. Sama stara się być miła ale jak to starszy człowiek, potrafi być dokuczliwa i nużąca. Podopieczna mieszka sama, doskwiera jej nuda i samotność a rodzina bardzo rzadko ma czas na odwiedziny.

Ze względu na lekką nadwrażliwość podopiecznej na zapachy nie gotuje się obiadów, są przywożone gotowe posiłki (smaczne). Jedzenie trzeba pokroić na mniejsze kawałki (pani miała złamaną rękę).  Starsza pani chętnie spędza czas na spacerach, nie jest typem zapadającym się na cały dzień w fotelu. Lubi wyjazdy samochodem (trzeba zabrać ze sobą wózek inwalidzki). Mówi trochę niewyraźnie ale nie dialektem.

Systematycznie przychodzi pani do sprzątania, opiekunka zajmuje się tylko bieżącymi porządkami. Obecność Putzfrau gwarantuje również możliwość regularnego korzystania z czasu wolnego.

Zakupy – w pieszym zasięgu są sklepy, m.in. Lidl. Listę zakupów ustala starsza pani, nie jest skłonna do kupowania dla opiekunki jej ulubionych produktów, w domu jest jednak odpowiednia ilość jedzenia.

Opiekunka ma do dyspozycji pokój na poddaszu, urządzony raczej staromodnie ale jest łazienka i WC do wyłącznego użytku. W całym domu jest dobry dostęp do Internetu przez WiFi.

Oferta skierowana do cierpliwej, towarzyskiej osoby, która lubi i spacery ale również posiedzieć ze starszą panią wieczorem przed telewizorem, pośmiać się, porozmawiać.

Wymagana jest bardzo dobra znajomość języka niemieckiego i prawo jazdy – samochód z automatyczną skrzynią biegów.

W obowiązki wprowadzi zmienniczka, która jest  w tym miejscu od 22 listopada 2019.  Łącznie przepracuje do 22 lutego 2019 aż trzy miesiące a więc nie może to być złe miejsce pracy 🙂

Przy zgłoszeniach prosimy o podanie informacji o planach związanych z pracą w opiece w Wielkanoc (Wielki Piątek jest 19.04). Kontrakt musi być albo krótszy (do max. 10.04) albo dłuższy (do min. 25.04). Informacje o dodatku za pracę w Wielkanoc znajdziesz tutaj


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 698 909 075 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 7243.

Powrót do ofert pracy

© 2015-2019 Praca w opiece w Niemczech od zaraz – CareWork