Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1300 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Geilenkirchen
  • Kod pocztowy: 52511
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Opis osoby podopiecznej

Opiekujemy się 93-letnią panią z demencją. Choroba niestety bardzo szybko w jej przypadku postępuje. Czasami bywa agresywna i zdarza się, że opuszcza dom bez powiadomienia opiekunki. Wynika to z nieco trudnego charakteru podopiecznej, która nie do końca potrafi zaakceptować obecność obcych osób w swoim domu oraz negatywnie reaguje na różnego rodzaju ograniczenia jak np. zamykanie drzwi wejściowych na klucz. Opiekunka powinna wykazać się sporą dozą cierpliwości podczas pierwszych dni współpracy. Serdecznością i spokojnym podejściem można zdobyć zaufanie i sympatię seniorki. Do zadań opiekunki należy między innymi dbanie o higienę osobistą podopiecznej, pomoc podczas ubierania i przebierania, wsparcie w codziennych czynnościach oraz prowadzenie gospodarstwa domowego starszej pani. Służby medyczne przejmują rozdzielanie i podawanie lekarstw oraz raz w tygodniu pojawiają się, aby pomóc seniorce, gdy bierze prysznic lub kąpiel. Ze względu na problemy z poruszaniem się, podopieczna korzysta z pomocy chodzika. Nosi pieluszki dla pewności. Z toalety potrafi korzystać samodzielnie. Nie ma problemów ze wzrokiem i słuchem. Komunikacja przebiega poprawnie, nie występuje zaburzenie mowy, czasem bywa zdezorientowana.

Warunki mieszkaniowe opiekunki oraz organizacja pracy na zleceniu

Opiekunka mieszka wraz z podopieczną w domu jednorodzinnym z małym ogródkiem. Do swojej dyspozycji ma przygotowane 2 pokoje. Łazienka i toaleta są do wspólnego użytku. Opiekunka może na miejscu korzystać z Internetu oraz telefonu – są tanie połączenia do Polski na numery stacjonarne. Od poniedziałku do piątku podopieczna przebywa pomiędzy godziną 10:00, a 17:00 w domu dziennego pobytu. Kierowca odbiera i odwozi starszą Panią. Opiekunka podczas jej nieobecności zajmuje się domem, a po wypełnieniu obowiązków korzysta z czasu wolnego, regeneruje siły i odpoczywa.

Sklepy są w pobliżu. Na zakupy można wybrać się pieszo lub pojechać na rowerze. Niedaleko znajdują się dwa supermarkety.

Papierosy można palić na zewnątrz domu.

Wymagania wobec opiekuna

Od opiekunki oczekujemy dobrej znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia w opiece nad osobami starszymi. Mile widziana cierpliwa, asertywna i energiczna osoba.


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 698 909 075 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 5915.

Powrót do ofert pracy