Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1000 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Herne
  • Kod pocztowy: 44627
  • Długość zlecenia: 6 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Podopieczna ma początki demencji

Pacjentka jest, jak na niemieckie warunki,  relatywnie młodą osobą – ma 68 lat.  Rodzina zauważyła u niej początki demencji. Klient polecony do naszej firmy przez lokalny oddział Caritas. Starsza pani jest pogodna, nie ma żadnych ograniczeń fizycznych. Samodzielnie myje się, wymaga tylko podpowiedzenia, co i kiedy ma zrobić. Ubiera się sama, dobiera również sama ubrania. Zachowała pełną kontrolę nad czynnościami fizjologicznymi.  Nie ma tendencji do ucieczek czy agresji. Ma przede wszystkim problemy z prawidłowym planowaniem przebiegu dnia, nie ma poczucia upływu czasu. Noce przesypia spokojnie.  Jest w tej początkowej fazie demencji, kiedy nie potrafi już w wielu sytuacjach podjąć decyzji czy i kiedy coś zrobić. Chętnie bierze udział w prowadzeniu gospodarstwa domowego. Starannie wykonuje to, o co poprosi ją opiekunka ale sama nie przejawia inicjatywy. Jest osobą niedosłyszącą, nosi aparat słuchowy. Częściowa utrata słuchu nie jest skutkiem rozwoju demencji.

Z usposobienia jest bardzo przyjazną osobą, chętnie rozmawia. W chwilach, kiedy zawodzi ją pamięć krótkotrwała nie szuka sporu, jak wielu podopiecznych z początkami demencji, tylko ustępuje.

Warunki bytowe i otoczenie osoby starszej:

W tej chwili opiekunka mieszka w osobnym mieszkaniu i praktycznie o godz. 17 może już iść do siebie. Starsza pani ma swoje mieszkanie w domu wielopokoleniowym. Córka z mężem i synem mieszka w tym samym domu, prowadzą całkowicie odrębne gospodarstwo domowe. W ciągu najbliższych 3-4 tygodni zaplanowane jest wyremontowanie dla opiekunki pokoju w mieszkaniu podopiecznej, dla wygody obu stron. Dobrze zorganizowany czas na pracę i na wypoczynek. Nie ma zwierząt domowych. Rower do dyspozycji. Całkiem duża miejscowość w Zagłębiu Ruhry, w pobliżu sklepy i centra handlowe.

Wymagania:

Dobrze zorganizowane i warte polecenia miejsce pracy w opiece, także dla osób bez doświadczenia. U podopiecznej objawy początków demencji (otępienia starczego) nie wymagają praktyki w opiece. Wystarczy świadomość, na czym polegają choroby otępienne wieku starczego i serdeczny, wyrozumiały stosunek do podopiecznej. Nie trzeba mieć prawa jazdy. Oczekujemy średniej znajomości języka niemieckiego.

Bonusy:

Za pracę w Wigilię, Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok – specjalna premia 288 euro! Wypłata bez żadnych dodatkowych warunków jeszcze w grudniu 2016 (za święta) i z wynagrodzeniem styczniowym za Nowy Rok.

Czytaj więcej o pracy w opiece w CareWork.


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 725 996 089 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 4869.

Powrót do ofert pracy