Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1230 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Ehingen/Donau
  • Kod pocztowy: 89584
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta i mężczyzna
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 2

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Opis osób podopiecznych

Obydwoje Państwo są serdecznymi, ciepłymi i bardzo rodzinnymi ludźmi. Są rodzicami ośmiorga dzieci a doczekali się aż dwudziestu wnucząt. To kochająca się rodzina, często wpadają w odwiedziny aby sprawdzić czy u rodziców i dziadków wszystko jest w porządku.

Starszy  pan ma 94 lata, to prosty ale bardzo mądry człowiek. Ma wszczepiony rozrusznik. Najbardziej dokucza mu boląca stopa ( duży palec), z powodu którego  budzi się kilka razy w nocy ale opiekunka nie musi w niczym pomagać. Ze względu na wiek i ogólne osłabienie porusza się niepewnie ale samodzielnie. Wymaga niewielkiej pomocy w ubieraniu się. Potrafi samodzielnie się umyć a do kąpieli i prysznica przychodzi Pflegedienst (służba medyczna), która w zasadzie przejmuje wszelkie czynności pielęgnacyjne.  Podopieczny nie nosi pieluszek, wszelkie potrzeby fizjologiczne załatwia sam. Ma też sprawny umysł, jedynie trzeba do niego mówić głośno i wyraźnie. To bardzo miły Pan, kocha muzykę ( śpiewa , gra i chętnie jej słucha).

Starsza Pani jest o 6 lat młodsza. Cierpi na demencję i ma problemy z chodzeniem. Jest raczej małomówna. Do Pani rano i wieczorem przychodzi Pflegedienst (służba medyczna) pomagają jej się umyć, wykąpać i  ubrać. Potrafi się poruszać drobnym truchtem za pomocą rolatorka, trzeba jej pomagać we wstawaniu i siadaniu. W domu jest specjalistyczne łóżko rehabilitacyjne, podwyższenie na toaletę oraz uchwyty w łazience. Pieluszki nosi profilaktycznie. Chodzi wcześnie spać, o 20.00 a budzi się ok. 7.00 rano. Posiłki spożywa samodzielnie wspólnie ze swoim mężem. Pomimo nienajlepszego sampomczucia chce pomagać i być czymś zajęta, warto zaangażować ją w proste nie wymagające czynności np. w kuchni albo przy składaniu prania.

Obydwoje Państwo lubią gdy w domu panuje ład i porządek.

Warunki bytowe opiekunki

Opiekunka mieszka wspólnie z podopiecznymi w domku jednorodzinnym z ogrodem. Ma do własnej dyspozycji toaletę oraz łazienkę. Na miejscu jest dostęp do Internetu. Do pobliskich sklepów można wybrać się na piechotę lub rowerem. Cięższe zakupy mogą być dostarczane do domu. Czas wolny dobrze uregulowany, małżeństwo może spokojnie zostać samo w domu. Jeden z synów mieszka w pobliżu, ok 2 km, jest też osobą do kontaktu i do omawiania bieżących spraw. Opiekunka może palić papierosy na zewnątrz domu.

Wymagania

Od opiekunki osób starszych oczekujemy komunikatywnej znajomości języka niemieckiego , mile widziane prawo jazdy. Powinna być czuła, ciepła i serdeczna.

Premia wakacyjna

Wystarczy, jeśli przepracujesz 30 dni na zleceniu w Niemczech między 15 lipca a 31 sierpnia, a dodatkowe 100 EUR netto będzie Twoje!


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 602 706 521 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 5733.

Powrót do ofert pracy