Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1230 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Schramberg
  • Kod pocztowy: 78713
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: nie
  • Płeć podopiecznego: mężczyzna
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Nad kim sprawujemy opiekę?

Opiekujemy się 76-letnim panem po udarze (z wylewem krwi do mózgu). Prawą stronę ciała ma ograniczoną ruchowo. Jego chód jest chwiejny i niepewny. Nastąpiły również zaburzenia zdolności kognitywnych oraz zaburzenia mowy. Podopieczny ma 164 cm wzrostu i waży około 80kg. Wymaga wsparcia podczas wykonywania codziennych czynności  takich jak: ubieranie, rozbieranie, higiena ciała (poranna i wieczorna toaleta oraz prysznic). Starszy pan kontroluje swoje potrzeby fizjologiczne. Nie musi nosić pieluszek ani wkładek higienicznych. Noce przesypia spokojnie. Służby medyczne przejmą przygotowywanie tygodniowej kasetki na leki. Wystarczy przypominać panu o zażywaniu lekarstw.

Podopieczny ma problemy z połykaniem. Posiłki należy podawać w taki sposób, aby nie doszło do zakrztuszenia podczas jedzenia. Najlepiej sprawdzą się dania o płynnej konsystencji, które łatwo przełknąć.

Do ulubionych zajęć podopiecznego należy oglądanie telewizji. Jest spokojną i niekonfliktową osobą. Opiekunka powinna mieć empatyczne podejście. Starszy pan potrzebuje czasu, aby oswoić się z sytuacją. Do tej pory był całkowicie samodzielny.

Warunki mieszkaniowe i organizacja pracy na zleceniu.

Opiekunka mieszka wraz z podopiecznym w jego domu jednorodzinnym. Do swojej dyspozycji ma umeblowany pokój (łóżko, szafa, komoda) z dostępem do Internetu. Jest również osobna łazienka dla opiekunki. W wolnym czasie można wybrać się na spacer po okolicy, lub na wycieczkę rowerową (na miejscu jest rower do dyspozycji opiekunki). W domu podopiecznego nie wolno palić papierosów.

Codzienna przerwa opiekunki w godzinach popołudniowych – od około 13:00 – 15:00. Dodatkowy, dłuższy czas na wypoczynek – 2 razy w tygodniu po 4 godziny. Szczegóły dotyczące przerw najlepiej omówić na miejscu z podopiecznym i jego rodziną. Opiekunka może swobodnie korzystać z czasu wolnego i wyjść na kilka godzin z domu. Podopieczny nie wymaga stałego nadzoru i opieki.

Wymagania wobec opiekunki

Poszukujemy osoby bez nałogów z dobrą znajomością języka niemieckiego. Opiekunka powinna posiadać czynne prawo jazdy. Na miejscu jest samochód, który znacznie ułatwia obowiązki związane np. z robieniem zakupów.


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 666 018 151 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 6093.

Powrót do ofert pracy