Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1150 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Witten
  • Kod pocztowy: 58452
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: mężczyzna
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Opis osoby podopiecznej

Starszy Pan cierpi na zaawansowaną demencję. Jest zorientowany miejscowo ale nie wie jaki mamy dzień lub porę dnia. Ma problemy ze zrozumieniem co się do niego mówi, nie potrafi też jasno wyrazić swoich potrzeb. Dobrze słyszy i widzi. Ma 84 lata, waży 70 kg i  1,70 cm wzrostu. Jest osobą raczej spokojną, nie ma tendencji do uciekania, w nocy czasami wstaje ale nie wymaga to interwencji opiekunki. Jest cukrzykiem ale nie przyjmuje insuliny, ważna jest tylko odpowiednia dieta oraz nadzór nad przyjmowaniem płynów. Co jest charakterystyczne w demencji,  porusza się niepewnie i ma drobny, truchtający chód. Należy pomóc mu przy wstawniu z krzesła podając rękę. Potrafi się samodzielnie umyć ale trzeba mu asystować. Nie nosi pieluszek ani w ciągu dnia ani w nocy. Do każdej nowej opiekunki przyzwyczaja się około 4 dni, potrzebuje trochę czasu aby poznać nową osobę i się do niej przekonać. Tuż obok jego domu mieszka syn z rodziną. Syn hoduje owce, które wypasają się na łące przed domem.

Warunki bytowe opiekunki

Opiekunka zamieszkuje wspólnie z podopiecznym. Ma wydzieloną odrębną cześć mieszkalną na piętrze. Ma tam swój pokój oraz łazienkę i toaletę. Jest dostęp do bezprzewodowego Internetu. Większe zakupy robi syn podopiecznego. Bieżące sprawunki opiekunka robi sama, można się wybrać rowerem lub samochodem. Czas wolny jest dobrze uregulowany, podopieczny może spokojnie zostać sam w domu.  Papierosy można palić tylko na zewnątrz domu. Na miejsce można dojechać dużym autokarem lub małym busikiem pod sam dom.

Oczekiwania wobec opiekunki

Wymagamy dobrej lub mocno komunikatywnej znajomości języka niemieckiego oraz praktycznego doświadczenia w opiece nad chorym z demencją. Opiekunka powinna być osobą spokojną, empatyczną, cierpliwą oraz lubiąca kontakt z naturą.

więcej informacji na temat pracy w opiece znajdziesz na stronie

https://www.carework.pl/praca/oferta/warunki-pracy/

sprawdź swój niemiecki

https://www.carework.pl/praca/rekrutacja/znajomosc-niemieckiego/


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 602 706 521 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 5348.

Powrót do ofert pracy