Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1400 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Kirchheim unter Teck
  • Kod pocztowy: 73230
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta i mężczyzna
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 2

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Opis osób podopiecznych

Podopieczna choruje na demencję i alzheimera. Miewa stany depresyjne. Choroby spowodowały, że starsza Pani nie potrafi opiekować się już dłużej mężem oraz prowadzić gospodarstwo domowe. Sama wymaga wsparcia w codziennych obowiązkach w domu. Stara się zachować samodzielność, kosztuje ją to jednak sporo wysiłku. Nie lubi być wyręczana w prostych czynnościach oraz pomijana w podejmowaniu decyzji.  Porusza się samodzielnie. Nie wymaga pomocy podczas mycia i ubierania. Sama dba o higienę intymną i zmienia wkładki higieniczne. Trzeba do niej głośno i wyraźnie mówić, źle słyszy. Po ostatniej wizycie lekarskiej, stwierdzono problemy z ciśnieniem. Gdy ma gorsze dni i jest osłabiona, należy zmierzyć jej ciśnienie. Seniorka jest osobą otwartą i rozmowną. Jej pasją jest poezja. Chętnie czyta wiersze razem z opiekunką lub ogląda telewizję.

Starszy Pan kilka miesięcy temu upadł i zranił się w głowę. Zdiagnozowano krwiaka mózgu, który usunięto operacyjnie. Ma 85 lat,  175 cm wzrostu i 75 kg. Jest osłabiony. Tak jak jego małżonka ma problemy z pamięcią krótkotrwałą i słuchem. Nosi wkładki higieniczne lub pieluchomajtki. Trzeba mu przypomnieć o ich zakładaniu. Jest bardzo spokojny i sympatyczny. Lubi posłuchać muzyki, porozmawiać, poczytać gazety.

Starsi państwo czasami budzą się w nocy ale nie trzeba do nich wstawać.

Warunki bytowe opiekunki, organizacja pracy i wymagania

Opiekunka ma do swojej dyspozycji ładnie umeblowany pokoik w domku jednorodzinnym z ogródkiem. Zamieszkuje wspólnie z podopiecznymi. Jest osobna łazienka z toaletą. Dostęp do Internetu.

Do sklepu jest niedaleko, można pójść na piechotę, a po większe zakupy można podjechać samochodem. Kirchheim unter Teck to przepiękne i malownicze miasto, ma ok. 40 tys. mieszkańców, położone niedaleko Stuttgartu.  W wolnym czasie warto zwiedzić okolicę. Będzie ku temu okazja codziennie od 13.00 do 15.00 lub np. w poniedziałki i wtorki, kiedy przewidziana jest dłuższa przerwa na odpoczynek od około 9:00 do 16:00 (podopieczni przebywają w tym czasie w domu dziennego pobytu – Tagespflege).

Od opiekunki wymagamy bardzo dobrej znajomości języka niemieckiego oraz prawa jazdy.

Papierosy można palić na zewnątrz domu.


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 664 191 711 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 5308.

Powrót do ofert pracy