Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1500 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Taufkirchen
  • Kod pocztowy: 82024
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta i mężczyzna
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 2

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Kim się opiekujemy ?

Parą małżeńską gdzie podopieczny ma 86 lat i to  jego stan zdrowia jest cięższy.  Żona jest w miarę samodzielna, choruje na przewlekłe zapalenie oskrzeli.  Obecnie przebywa w szpitalu na zapalenie płuc. Potrafi sama się umyć i ubrać. Przy kąpieli, myciu włosów i pleców wymaga niewielkiej pomocy. W pełni kontroluje swoje potrzeby fizjologiczne. W nocy śpi spokojnie. Jest sprawna intelektualnie, nie ma problemów z pamięcią, trochę gorzej słyszy i widzi. Chętnie pomaga w przeróżnych czynnościach domowych np. w gotowaniu. Niechętnie wychodzi na spacery. To miła, rozmowna i sympatyczna osoba, ma 90 lat, waży około 80 kg.

Podopieczny jest bardzo schorowany, cierpi na demencję i niewydolność zastawek serca. Jest wyczerpany chorobą. Wymaga pomocy w ubieraniu/rozbieraniu i myciu oraz kąpieli (niestety niechętnie się myje). Przy wstawaniu i siadaniu należy mu podać rękę. Jest też problem z toaletą i higieną. Pan nie trzyma moczu, zdarza mu się, że „popuści”dlatego nosi pieluszki i specjalne wkładki. Przy oddawaniu stolca też, trzeba go mieć na oku aby przypadkiem się nie ubrudził. To typowe zachowanie u osób chorych na demencję. Opiekunka na tym zleceniu musi być bardzo uważna. W nocy starszy  Pan woła, szczególnie nad ranem, trzeba do niego pójść uspokoić, zmienić pieluszkę.

Dieta  – z informacji rodziny wynika, że nie lubi makaronów i warzyw. Chętnie je zupy a szczególnie pomidorową.

Kontakt z nim jest uzależniony od dnia i jego formy psychicznej, nie ma problemów z wymowa, rozumie także co się do niego mówi, trzeba to jednak robić głośno i wyraźnie, mimo noszonego aparatu słuchowego. Ogólnie jest zagubiony i wręcz dziecinny. W domku porusza się za pomocą rolatorka.

W ciągu dnia para spędza większość czasu w pokoju dziennym na specjalnych fotelach, jeden z nich jest elektryczny. Warto go wykorzystać dla starszego  Pana, łatwiej jest go wtedy podnieść i posadzić.

Przebieg dnia, organizacja pracy opiekunki osób starszych

Starsi Państwo wstają około 8.00, po czym odbywa się poranna toaleta, później jest śniadanie, najpierw podopieczny a później opiekunka z starszą panią. Następnie zakupy, bieżące porządki, krótki spacer z podopiecznym na wózku, przygotowanie obiadu. Później opiekunka ma czas wolny na odpoczynek. Starsi państwo nie piją po południu kawy za to maja wcześniejszą kolację około 17.30. O 20. wieczorna toaleta i oglądanie telewizji gdzieś do 22.00. Potem starsi państwo idą spać. W domu jest piesek ulubieniec podopiecznych, na spacery w ciągu dnia wychodzi z nim inna opiekunka.

Sklepy są w pobliżu, można pojechać na rowerze, listę sporządza starsza pani ale zawsze można coś dla siebie dokupić, oczywiście w granicach rozsądku. To zlecenie dla osoby nie palącej i lubiącej zwierzęta.

Warunki bytowe

To  wieżowiec, mieszkanie znajduje się na 10-tym piętrze. Opiekunka ma niewielki ale schludny pokoik z dostępem do Internetu i telewizorem (są dwa polskie programy). Toaleta i łazienka są do wspólnego użytku. Czas wolny codziennie około 2-3 godzin. Nieopodal w bloku mieszka syn i córka podopiecznych, odwiedzają ich regularnie.

Oczekiwania

Od opiekunki oczekujemy  bardzo dobrej znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia w  opiece z chorymi na demencję.


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 664 008 434 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 5990.

Powrót do ofert pracy