Szczegóły ogłoszenia

 • Wynagrodzenie netto: 1500 EUR netto / miesiąc
 • Termin rozpoczęcia zlecenia:
 • Miejsce pracy: Taufkirchen
 • Kod pocztowy: 82024
 • Długość zlecenia: 8 tygodni
 • Dostęp do Internetu: tak
 • Sklepy w pobliżu: tak
 • Płeć podopiecznego: kobieta i mężczyzna
 • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 2

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Kim się opiekujemy ?

Parą małżeńską gdzie podopieczny ma 86 lat i to  jego stan zdrowia jest cięższy.  Żona jest w miarę samodzielna, choruje na przewlekłe zapalenie oskrzeli.  Obecnie przebywa w szpitalu na zapalenie płuc. Potrafi sama się umyć i ubrać. Przy kąpieli, myciu włosów i pleców wymaga niewielkiej pomocy. W pełni kontroluje swoje potrzeby fizjologiczne. W nocy śpi spokojnie. Jest sprawna intelektualnie, nie ma problemów z pamięcią, trochę gorzej słyszy i widzi. Chętnie pomaga w przeróżnych czynnościach domowych np. w gotowaniu. Niechętnie wychodzi na spacery. To miła, rozmowna i sympatyczna osoba, ma 90 lat, waży około 80 kg.

Podopieczny jest bardzo schorowany, cierpi na demencję i niewydolność zastawek serca. Jest wyczerpany chorobą. Wymaga pomocy w ubieraniu/rozbieraniu i myciu oraz kąpieli (niestety niechętnie się myje). Przy wstawaniu i siadaniu należy mu podać rękę. Jest też problem z toaletą i higieną. Pan nie trzyma moczu, zdarza mu się, że „popuści”dlatego nosi pieluszki i specjalne wkładki. Przy oddawaniu stolca też, trzeba go mieć na oku aby przypadkiem się nie ubrudził. To typowe zachowanie u osób chorych na demencję. Opiekunka na tym zleceniu musi być bardzo uważna. W nocy starszy  Pan woła, szczególnie nad ranem, trzeba do niego pójść uspokoić, zmienić pieluszkę.

Dieta  – z informacji rodziny wynika, że nie lubi makaronów i warzyw. Chętnie je zupy a szczególnie pomidorową.

Kontakt z nim jest uzależniony od dnia i jego formy psychicznej, nie ma problemów z wymowa, rozumie także co się do niego mówi, trzeba to jednak robić głośno i wyraźnie, mimo noszonego aparatu słuchowego. Ogólnie jest zagubiony i wręcz dziecinny. W domku porusza się za pomocą rolatorka.

W ciągu dnia para spędza większość czasu w pokoju dziennym na specjalnych fotelach, jeden z nich jest elektryczny. Warto go wykorzystać dla starszego  Pana, łatwiej jest go wtedy podnieść i posadzić.

Przebieg dnia, organizacja pracy opiekunki osób starszych

Starsi Państwo wstają około 8.00, po czym odbywa się poranna toaleta, później jest śniadanie, najpierw podopieczny a później opiekunka z starszą panią. Następnie zakupy, bieżące porządki, krótki spacer z podopiecznym na wózku, przygotowanie obiadu. Później opiekunka ma czas wolny na odpoczynek. Starsi państwo nie piją po południu kawy za to maja wcześniejszą kolację około 17.30. O 20. wieczorna toaleta i oglądanie telewizji gdzieś do 22.00. Potem starsi państwo idą spać. W domu jest piesek ulubieniec podopiecznych, na spacery w ciągu dnia wychodzi z nim inna opiekunka.

Sklepy są w pobliżu, można pojechać na rowerze, listę sporządza starsza pani ale zawsze można coś dla siebie dokupić, oczywiście w granicach rozsądku. To zlecenie dla osoby nie palącej i lubiącej zwierzęta.

Warunki bytowe

To  wieżowiec, mieszkanie znajduje się na 10-tym piętrze. Opiekunka ma niewielki ale schludny pokoik z dostępem do Internetu i telewizorem (są dwa polskie programy). Toaleta i łazienka są do wspólnego użytku. Czas wolny codziennie około 2-3 godzin. Nieopodal w bloku mieszka syn i córka podopiecznych, odwiedzają ich regularnie.

Oczekiwania

Od opiekunki oczekujemy  bardzo dobrej znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia w  opiece z chorymi na demencję.


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

Zanim wyrazisz zgodę zapoznaj się z pouczeniem znajdującym się poniżej.

* ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Pouczenie:

 1. Współadministratorami danych osobowych są:
  • CareWork24 Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Warszawie [kod 00-867 Warszawa], ul. Jana Pawła II 27, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000562201, NIP 6972316254, REGON 361729081,
  • CareWork Sp. z o.o. Plus Sp. k. z siedzibą w Strzelcach Opolskich [kod 47-100 Strzelce Opolskie], ul. Henryka Pobożnego 1, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Opolu VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000651140, NIP 7561980057, REGON 366026556,
  • GKT Sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach [kod 44-100 Gliwice], ul. Dolnych Wałów 9, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Gliwicach X Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000491645, NIP 6312651584, REGON 243443002,
  • GKT Serwis Sp. z o.o. z siedzibą w Strzelcach Opolskich [kod 47-100 Strzelce Opolskie], ul. Henryka Pobożnego 1, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Opolu VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000249722, NIP 7561894487, REGON 160058998,
   z którymi może się skontaktować się pisząc na adresy ich siedziby, lub pod numerem telefonu 32 336 90 60 fax:32 720 20 84
 2. Z inspektorem danych osobowych może się Pan/Pani skontaktować poprzez Tel: 32 336 90 60 lub pisząc na adres 44-100 Gliwice ul. Dolnych Wałów 9, e-mail: daneosobowe@carework.pl
 3. Podstawą przetwarzania Pana/Pani danych osobowych w celu przyszłych rekrutacji będzie udzielona przez Panią/Pana zgoda (ART. 7 RODO) w celach, na które wyrazi Pan/Pani zgodę.
 4. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie wyrażonej zgody, w celu realizacji przyszłych procesów rekrutacyjnych.
 5. Jeżeli wyrazi Pani/Pan zgodę na przetwarzanie danych do celów marketingowych Pani/Pana dane osobowe będą wykorzystywane również w tym celu.
 6. Wyrażana przez Panią/Pana zgoda ma każdorazowo charakter dobrowolny jednak bez niej nie będziemy mogli informować o ofertach pracy jakie posiadamy i z jakich mógłby/by Pani/Pan skorzystać, konkursach oraz programach lojalnościowych.
 7. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani organizacji międzynarodowej bez odrębnej zgody.
 8. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres prowadzenia działalności przez Współadminitratorów, a w przypadku wycofania zgody do momentu złożenia oświadczenia w tym przedmiocie, z zastrzeżeniem, że zaprzestanie przetwarzania danych nastąpi wyłącznie w zakresie, w jakim nastąpiło wycofanie zgody (tj. w zakresie poszczególnych celów przetwarzania danych osobowych – (rekrutacja lub marketing usług).
 9. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
 10. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. lub powszechnie obowiązujących przepisów.
 11. Pani/Pana dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania. zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie odbywało się na zasadach dopasowania posiadanych kwalifikacji do proponowanej Pani/Panu oferty pracy oraz poprzez elektroniczne metody rekrutacji.
 12. W przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu przyszłych rekrutacji Pani/Pana dane osobowe mogą być również powierzone do przetwarzania podmiotom powiązanym ze Współadministratorami lub podmiotom, którym dane przekazywane są na zasadzie powierzenia o ile jest to konieczne dla prawidłowego zrealizowania procesu rekrutacji (np. klientom poszukującym opiekuna lub partnerom którzy współpracują ze Współadministartorami przy obsłudze klientów mających zapotrzebowanie na usługi opieki).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 664 008 434 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 5990.

Powrót do ofert pracy

© 2015-2019 Praca w opiece w Niemczech od zaraz – CareWork