Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1250 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Ottobrunn
  • Kod pocztowy: 85521
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Opieka nad starszą Panią jest dość wymagająca. Pacjentka jest po wylewie, obłożnie chora. Wszystkie czynności związane z utrzymaniem higieny ; mycie, zmiana pampersów, przebieranie trzeba przeprowadzić w łóżku. Do Pani codziennie przychodzi służba pielęgniarska i syn. Wspólnie pomagają opiekunce w transferze oraz myciu, toalecie i przebieraniu. Raz na 2 tygodnie podopieczna jest kąpana w wannie. Starsza Pani codziennie do południa przenoszona jest na fotel, w którym za pomocą służb medycznych wykonuje gimnastykę nóg. Choruje też na cukrzycę, zaburzenia mowy. Widzi bardzo słabo. Nie potrafi dobrze połykać i normalnie spożywać posiłków dlatego jedzenie jak i picie podawane jest za pomocą specjalnej sondy poprowadzonej bezpośrednio do żołądka. Pani nosi pieluszki, nie trzyma moczu. Pozostałe potrzeby fizjologiczne, o których należy jej przypomnieć, załatwia na specjalnym krześle. W mieszkaniu jest wiele urządzeń ułatwiających codzienną pracę. Specjalistyczne łóżko wyposażone w materac antyodleżynowy, uchwyty i winda w łazience, podnośniki ułatwiające wstanie z krzesła, specjalny fotel, i wózek inwalidzki. Noce przesypia spokojnie, jeden raz około 4 nad ranem należy Panią odwrócić na inny bok aby uniknąć odleżyn. W mieszkaniu jest kamera i elektroniczna niania. Starsza Pani ma 90 lat waży 67 kg /162 cm wzrostu. Podopieczna jest osobą spokojną, serdeczną i wdzięczną. Lubi oglądać telewizję i słuchać muzyki.

 

Warunki mieszkaniowe ,organizacja pracy oraz oczekiwania wobec opiekunki

Dla opiekunki przygotowany został pokój 16 m2. Z dostępem do Internetu. Jest telewizor i radio. Łazienka jak i WC są do własnego użytku. Czas pracy jest dokładnie rozplanowany, co do godziny. Pani budzi się o 7.30 a kładzie spać o 22.30. W ciągu dnia od 15.30 do 17.20 opiekuna ma czas wolny. Wbrew stanu podopiecznej zlecenie nie jest aż tak trudnie. Służby medyczne i syn, który pracuje niedaleko w dużym stopniu odciążają opiekunkę, szczególnie przy dźwiganiu. Syn myje również włosy swojej mamie robi jej pedicure. Bardzo troszczy się o matkę, dzwoni nawet kilka razy dziennie. Raz w tygodniu przychodzi lekarz. Nie trzeba gotować dla podopiecznej. Opiekunka robi zakupy dla siebie i przygotowuje sobie wszystkie posiłki. Papierosy można palić na zewnątrz.

Od opiekunki wymagamy komunikatywnej znajomości języka niemieckiego, sporo empatii, doświadczenia nad obłożnie chorymi, łagodnego usposobienia ale też poczucia humoru. Na miejsce należy dojechać dużym autokarem, później taksówką.


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 602 706 521 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 3537.

Powrót do ofert pracy