Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1380 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Friedland
  • Kod pocztowy: 37133
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: mężczyzna
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 2

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Osoba, którą się opiekujemy

Podopieczny choruje na demencję i raka prostaty. Po udarze wystąpił u niego jednostronny paraliż oraz zanik mięśni, dlatego konieczny jest transfer. Pan ma 170cm wzrostu i waży 62kg. Jest mocno ograniczony ruchowo i nie porusza się samodzielnie. Trzeba go kilka razy na dzień przesadzać z łóżka na wózek inwalidzki. Wymaga pomocy przy czynnościach związanych z higieną ciała oraz ubieraniem i rozbieraniem. Pan nie kontroluje swoich potrzeb fizjologicznych, dlatego ma założony cewnik i nosi pieluszki.

Podopieczny wymaga również pomocy, gdy budzi się w nocy. Trzy raz w ciągu tygodnia dyżur nocny przejmuje rodzina (najczęściej córka, która od poniedziałku do środy nocuje w domu swoich rodziców). Trzy razy w tygodniu u podopiecznego pojawiają się również służby medyczne, które przejmują obowiązki związane ze zmianą cewnika i opatrunku.

Mieszkanie jest wyposażone w krzesełko przyschodowe, a pokój podopiecznego w łóżko rehabilitacyjne, które ułatwia pracę na miejscu.

Warunki mieszkaniowe i organizacja pracy opiekunki/opiekuna

Opiekun/ka mieszka wspólnie z podopiecznym i jego żoną w domu jednorodzinnym z ogrodem. Ma do swojej dyspozycji dobrze wyposażony pokój z dostępem do Internetu i balkonem.  Łazienka i toaleta są do wspólnego użytku.

Papierosy można palić na zewnątrz domu. Czas wolny omawiany jest indywidualnie z rodziną – obejmuje codzienną przerwę popołudniową oraz dodatkowy wypoczynek po pracy nocnej.

Opiekun/ka przejmuje wszystkie obowiązki związane z opieką nad 92-letnim podopiecznym, jak i prowadzeniem całego gospodarstwa domowego – gotowanie, sprzątanie, pranie, prasowanie.

Małżeństwo hoduje kury i ma psa – owczarka niemieckiego, którego należy wyprowadzać na krótkie 10-minutowe spacery do ogrodu. Rodzina posiada również dwa konie, które wypasane są na pastwisku w pobliskiej wiosce. Żona podopiecznego dba o to, aby każdego dnia doglądnąć, czy wszystko z nimi w porządku, przy okazji urządzając sobie krótką przejażdżkę samochodem wraz z opiekunem/opiekunką.

Oczekiwania wobec opiekuna/opiekunki

Oczekujemy dobrej znajomości języka niemieckiego, prawa jazdy oraz umiejętności gotowania i doświadczenia w transferze.


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 602 706 521 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 4764.

Powrót do ofert pracy