Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1100 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Neuss
  • Kod pocztowy: 41469
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: nie
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Od niedawna opiekujemy się …

Starszą Panią w wieku 83 lat. Od dwóch lat jest wdową, mieszka sama w domku jednorodzinnym. Jej najbliższa rodzina postanowiła zorganizować dla niej opiekę ze względu na postępująca demencję i Alzheimera. Nie jest to bardzo trudny przypadek, podopieczna nie ma tendencji do uciekania i nie jest agresywna. Wymaga obecności drugiej osoby, która zadba o nią oraz o prowadzenie domu. Jest bardzo ruchliwa, aktywna. Warto angażować ją w drobne czynności np. przy gotowaniu. Sama się myje, ubiera, korzysta z toalety – nie nosi pieluszek. Jest sprawna fizycznie, samodzielnie się porusza, nie ma wózka ani balkonika. Ze względu na demencję ma problemy z wysławianiem się, brakuje jej odpowiednich słów, często nie pamięta co wydarzyło się przed chwilą – to typowe dla tej choroby. Noce są spokojne, starsza Pani przesypia je w całości.

To miła, sympatyczna aczkolwiek zdystansowana i nieufna osoba. Chętnie chodzi na spacery oraz na cmentarz, na grób swojego męża. Przy ładnej pogodzie lubi przebywać w ogródku.

Warunki bytowe, wymagania wobec opiekunki

Opiekunka zamieszkuje wspólnie z podopieczną, zajmuje mały, przytulny pokoik z balkonem wychodzącym na południową stronę. W pokoju jest telewizor i radio. Do tej pory w domu nie było Internetu, ale rodzina dla dobra opiekunki postanowiła go zainstalować. Toaleta oraz łazienka są do wspólnego użytku.

Czas wolny jest uregulowany, aczkolwiek opiekunka powinna być w pobliżu, starsza Pani niestety nie może zostać sama w domu. Sklepy są w pobliżu domu, można pójść na piechotę lub pojechać na rowerze.

Neuss to bardzo duże miasto, ma 28 dzielnic i każda z nich ma własną nazwę. Na miejsce najlepiej dojechać małym busikiem pod sam dom. W przypadku dojazdu na dworzec dużym autokarem, opiekunkę odbierze ktoś z rodziny.

Opiekunka może palić papierosy na zewnątrz domu.

Oczekiwania wobec opiekunki

Wymagamy dobrej lub mocno komunikatywnej znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenie w opiece nad pacjentami z demencją lub Alzheimerem.

Premia świąteczna

Jeżeli zdecydujesz się na pracę z CareWork w Wielki Piątek, Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny, za każdy z tych dni otrzymasz specjalny dodatek wielkanocny.


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 666 018 151 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 5265.

Powrót do ofert pracy