Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1300 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Norderstedt
  • Kod pocztowy: 22848
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

INFORMACJE O OSOBIE STARSZEJ:

Podopieczna ma 81 lat , 60kg/1,70 cm wzrostu. Mieszka w domku jednorodzinnym z ogródkiem i trawnikiem w północnych Niemczech, blisko Hamburga.

Starsza Pani jest jeszcze w miarę mobilna i samodzielna. Od czasu do czasu potrzebuje pomocy, aby ktoś podał jej rękę w większości jednak wszystko lubi robić sama. Dla rodziny najistotniejsze jest, aby zaprowadzić ją do lekarza, wcześniej umówić dla niej wizytę. Podopieczna ma początki Parkinsona, sztywnieją jej mięśnie. Jak większość osób w tym wieku jest osłabiona i niepewnie się porusza. Choruje również na raka krwi, co trzy tygodnie ma transfuzję. W mieszkaniu jest wiele udogodnień ułatwiających codzienne życie. Jest specjalistyczne łóżko, winda przy schodowa, regulowany fotel, balkonik, nadstawka nad toaletę i uchwyty w łazience. Jest też zamontowane specjalnie połączenie alarmowe.

Nie ma pieluszek. Starsza Pani ma pełną kontrolę nad potrzebami fizjologicznymi, samodzielnie korzysta z toalety. Do podopiecznej codziennie rano i wieczorem przychodzi służba pielęgniarska. Przygotowuje lekarstwa, nakłada i zdejmuje specjalne rajstopy uciskowe. Pomagają w kąpieli/prysznicu oraz ubieraniu się.

Pani jest sprawna intelektualnie. Trochę gorzej widzi i słyszy. Samodzielnie spożywa wszystkie przygotowane posiłki, należy jednak przypominać i dopilnować, aby przyjmowała odpowiednią ilość płynów. W diecie powinno być dużo białka – osoby chorujące na Parkinsona mają na nie większe zapotrzebowanie.

To miła, sympatyczna, aktywna i lubiąca porządek osoba. Chętnie pomaga w kuchni, chodzi na spacery, spędza czas w ogrodzie i spotyka się ze znajomymi. Lubi sobie pogawędzić.

WARUNKI BYTOWE I ORGANIZACJA PRACY W OPIECE:

Opiekunka zamieszkuje wspólnie z podopieczną, ma do swojej dyspozycji umeblowany pokój z dostępem do telewizji i do Internetu. Łazienka i toaleta są do wspólnego użytku. Nie ma możliwości korzystania z telefonu. Czas wolny codziennie od 13.00 do 16.00 plus 1 -2 dni w tygodniu pod warunkiem, że podopieczna ma zapewniona zmianę rajstop oraz jest przygotowane dla niej jedzenie. Zakupy można zrobić w pobliskich sklepach. Wszystkie większe zakupy oraz napoje są dostarczane do domu. Papierosy można palić na zewnątrz domu. Na miejscu jest rower.

OCZEKIWANIA W STOSUNKU DO OPIEKUNKI:

Rodzina wymaga dobrej znajomości języka niemieckiego. Przed przyjazdem każdej nowej opiekunki rodzina telefonicznie sprawdza umiejętności językowe. Jest to niezwykle ważny warunek. Również podczas pobytu opiekunki, córka często dzwoni i dowiaduje się o stan zdrowia i przebieg wizyt lekarskich matki. Mile widziane doświadczenie w opiece nad chorym z Parkinsonem, prawo jazdy i pogodne usposobienie.

 


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 602 706 521 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 5205.

Powrót do ofert pracy