Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1250 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Stuhr-Brinkum
  • Kod pocztowy: 28816
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Opis podopiecznej, jej stanu zdrowia i warunków bytowych:

Starszą Panią opiekujemy się już od kilku lat. Wcześniej podopiecznym był również jej mąż, który zmarł dwa lata temu. Podopieczna ma spore problemy z poruszaniem się. Ma 87 lat, 65 kg/153 cm wzrostu. Choruje na osteoporozę i artrozę, niedawno złamała rękę. Jej nogi są opuchnięte, zbiera się w nich woda i są pokryte otwartymi ranami. Ma wirus wątroby typu C. W ostatnim czasie straciła kontrolę nad potrzebami fizjologicznymi, nosi pieluszki. Ma demencję w początkowym stadium. Zdarza jej się zapomnieć, nie potrafi samodzielnie prowadzić domu, podejmować decyzji. Jest jej wszystko obojętne. Porusza się za pomocą balkonika, laski i wózka inwalidzkiego. Przy myciu, ubieraniu i rozbieraniu potrzebuje pomocy. Codziennie przychodzi służba pielęgniarska, która opatruje rany na nogach i zakłada specjalne kompresy.

Pani je tradycyjne potrawy, nie lubi ostrych przypraw, chętnie podpowiada opiekunce, na co ma ochotę . Posiłki powinny być drobno pokrojone. Należy dopilnować, aby starsza pani piła dostateczną ilość płynów. Do podopiecznej trzeba mówić głośno i wyraźnie. Chętnie rozmawia na tematy związane z ludzkim cierpieniem, warto ją czasami oderwać od pesymistycznych myśli i zaangażować w drobne czynności np. składanie bandaży, ręczników. Robienie wspólnych lekkich zakupów jest też pewną formą rozrywki. Wiosną i latem dużo czasu spędza w warzywno – owocowym ogródku, to jej hobby. Mieszka w domku jednorodzinnym. W tej samej miejscowości mieszka córka z rodziną.

Warunki mieszkaniowe oraz organizacja pracy opiekunki:

Opiekunka ma do swojej dyspozycji umeblowany pokój z laptopem i dostępem do Internetu. Czas wolny codziennie od 13.30 do 14.30 oraz jeden raz w tygodniu 8 godzin. Sklepy są niedaleko, można wybrać się piechotą lub na rowerze. Większe zakupy robi siostra podopiecznej. Opiekunka sama gotuje posiłki i prowadzi gospodarstwo domowe z niewielką pomocą podopiecznej.

Wymagamy dobrej, mocno komunikatywnej znajomości języka niemieckiego. Mile widziane prawo jazdy – czasami trzeba zawieźć podopieczną do lekarza. Opiekunka powinna być cierpliwa, doświadczona, serdeczna i bezkonfliktowa. Wiosną, latem i jesienią zdarzają się drobne prace ogrodowe. Papierosy można palić na zewnątrz domu.


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 602 706 521 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 3194.

Powrót do ofert pracy