Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1200 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Berlin
  • Kod pocztowy: 10715
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Opis oferty pracy w Niemczech

Na doświadczoną, cierpliwą opiekunkę czeka starsza Pani w wieku 82 lat, mieszkająca w Berlinie. Podopieczna choruje na postępującą demencję. Jej zachowanie w ciągu dnia jest dość dynamiczne. Rano i do południa jest raczej łagodna i spokojna. Popołudnia i wieczory są już niespokojne, bywa uparta, zła, szczególnie w sytuacjach, gdy musi coś zrobić, np. umyć się, skorzystać z toalety lub położyć się do łóżka. Wtedy szczególnie należy z nią umiejętnie postępować np. wykonać całą gruntowną toaletę z rana. Trzeba dać jej odczuć, że to ona podejmuje decyzje. Bywa że ma tzw. zaniki pamięci, nie wie co chciała przed chwilą powiedzieć. Jest ogólnie osłabiona, porusza się za pomocą balkonika lub wózka inwalidzkiego. Trzeba jej pomagać wstać z łóżka, ale opiekunka nie musi jej dźwigać, wystarczy podać rękę. Nosi pieluszki, ale korzysta z toalety – należy dopilnować, aby się nie ubrudziła i pomóc jej w ubieraniu. Na noc w łóżku podopiecznej zakłada się specjalne barierki oraz podaje się lekarstwo, dzięki któremu starsza pani przesypia całą noc. Przygotowane posiłki spożywa samodzielnie, należy zadbać, aby przyjmowała odpowiednią ilość płynów.

Organizacja pracy na miejscu

Podopieczna budzi się ok. 8.30, później jest poranna toaleta, rozbieranie, ubieranie, mycie. Dopiero o 9:30 jest śniadanie, o 13:00 obiad, później o 16:00 kawa i ciasto, następnie zakupy i prowadzenie domu, a o 18:00 – 18:30 kolacja. O godzinie 21:00 trzeba położyć starszą Panią do łóżka.

Starsza pani nie śpi w ciągu dnia, dlatego trudno zostawić ją samą i zrobić sobie przerwę na odpoczynek. Raz w tygodniu opiekunka ma 8 godzin wolnego lub dwa razy po 4 godziny. Ta kwestia wymaga jeszcze szczegółowych ustaleń.

Synowie podopiecznej są bardzo troskliwi i pomocni oraz wyrozumiali zarówno wobec mamy jaki i opiekunki. Pomagają w zakupach.

Opiekunka ma do dyspozycji ładnie umeblowany pokój i toaletę dla gości. Łazienka jest wspólna.
Mieszkanie jest bardzo korzystnie położone na spokojnej ulicy. Ok. 4 minuty na pieszo jest Lidl, EDEKA i Rossmann. Jest dostęp do Internetu.

Od opiekunki oczekujemy dobrej znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia w opiece nad chorymi z demencją.

Szczegółowe warunki zatrudnienia obejrzyj na stronie Warunki pracy

 


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 604 199 425 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 5463.

Powrót do ofert pracy