Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1400 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Stuttgart
  • Kod pocztowy: 70184
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Osoba starsza, którą się zajmujemy w Niemczech

Podopieczna choruje na Parkinsona. To samoistna, powoli postępująca, zwyrodnieniowa choroba ośrodkowego układu nerwowego. U naszej pacjentki objawia się niewielkim drżeniem prawej strony. Pani przyjmuje regularnie lekarstwa, których niestety efektem ubocznym są halucynacje. Pani widzi postacie, których w rzeczywistości nie ma, czuje się wtedy niepewnie, boi się i dopytuje opiekunkę, czy widzi to samo. W związku z chorobą Parkinsona i sztywniejącymi mięśniami podopieczna ma niewielkie problemy z mobilnością, dlatego porusza się za pomocą rolatorka. Trzeba jej pomóc wstać, podając po prostu rękę, nie trzeba dźwigać.

W ciągu dnia korzysta z toalety i do tej pory robiła to samodzielnie, ale warto przypilnować i pomóc w ubraniu się i higienie intymnej. Na noc ma zakładane pieluszki, ale i tak trzeba ją zaprowadzić do toalety, czy podać jakiś drobiazg. W tygodniu przychodzą służby medyczne. Trzy razy w tygodniu Diakonia do kąpieli i codziennie Pflegedienst do zakładania podkolanówek uciskowych. Przygotowują również leki na cały tydzień, ale podaje je opiekunka.

Pacjentka lubi lekko strawne potrawy, warzywa, uwielbia owoce. Wszystkie posiłki powinny być drobno pokrojone. Chociaż Pani nie grymasi przy jedzeniu to warto zapytać ją na co ma w danym dniu ochotę. Tak naprawdę lubi obficie zastawiony stół, aby móc sobie wybrać coś pysznego. Rodzina nie oszczędza na zakupach, jest dosyć duży budżet.

Pani dobrze widzi, słyszy, dobrze rozumie co się do niej mówi, jest sprawna intelektualnie. Ogólnie jest dość aktywna i towarzyska.

Warunki bytowe, czas wolny opiekunki oraz wymagania

Opiekunka ma do swojej dyspozycji pokój z dostępem do Internetu, łazienkę oraz toaletę. Mieszkanie znajduje się w starej kamienicy. Czas wolny w poniedziałki i czwartki od 13.00 do 17.00 pozostałe dni od 13.00 do 15.00 oraz dwa razy w tygodniu po 4 godziny. Ze starszą Panią często się wychodzi a to do lekarza, a to do fryzjera trzeba dopytywać o umówione wizyty, bo podopieczna sama je organizuje i czasami może to kolidować z ustalonym czasem wolnym. Trzeba mieć „rękę na pulsie”. Zakupy – sklepy są w pobliżu, ale można podjechać również 4 przystanki dalej tramwajem. Większe zakupy są dostarczane do domu.

Od opiekunki wymagamy bardzo dobrej znajomości języka niemieckiego oraz spokojnej i asertywnej postawy.

 


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 698 909 075 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 5050.

Powrót do ofert pracy