Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1350 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Löhne
  • Kod pocztowy: 32584
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 2

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Kim się opiekujemy?

Podopieczna ma 95 lat i cierpi na cukrzycę, demencję oraz związane z wiekiem zwyrodnienie plamki żółtej oka. Uszkodzenia siatkówki spowodowały u niej ograniczenie zdolności widzenia do 5%.  Jest bardzo szczupłą osobą – waży jedynie 46kg przy 159cm wzrostu. Starsza Pani ma również problemy z poruszaniem się. Ze względu na zwyrodnienie stawów, problemy z kolanami oraz zanik mięśni, jej chód stał się niepewny. Z pomocą opiekunki potrafi wstać i zrobić kilka kroków. Najczęściej porusza się jednak za pomocą chodzika lub wózka inwalidzkiego.

Obowiązki związane z mierzeniem poziomu cukru we krwi i ciśnienia oraz  podawaniem insuliny przejmują służby medyczne, które pojawiają się codziennie w domu podopiecznej.

Opiekunka przejmuje natomiast czynności związane z higieną osobistą, toaletą, ubieraniem i rozbieraniem oraz dietą starszej Pani. Seniorka potrzebuje również wsparcia w nocy. Budzi się kilka razy ze snu i korzysta z krzesełka toaletowego lub wymaga zmiany pieluchomajtek. Opiekunka powinna pomóc jej wstać z łóżka i posadzić na krzesełku oraz wymienić pieluszkę.

Podopieczna mieszka z 97-letnim mężem, który mimo osłabienia starczego, stara się być samodzielny. W przeciwieństwie do swojej żony, jest osobą o silnym charakterze. Bywa uparty i chce postawić na swoim. Opiekunka powinna być osobą energiczną i asertywną. Umiejętność prowadzenia dyplomatycznych rozmów i szybkiego zażegnywania konfliktów z pewnością przyda się na zleceniu. Opiekunka prowadzi całe gospodarstwo domowe seniorów. Dba o czystość i porządek w domu, przygotowuje posiłki, robi zakupy. Sklepy są w pobliżu. Można pójść pieszo lub pojechać na rowerze.

Warunki mieszkaniowe i organizacja pracy na zleceniu

Opiekunka mieszka wraz z podopieczną i jej mężem w jednym z mieszkań domu wielorodzinnego. Ma do swojej dyspozycji umeblowany pokój. Łazienka i toaleta są do wspólnego użytku. W mieszkaniu podopiecznych nie pali się papierosów. Opiekunka może kontaktować się z rodziną korzystając z Internetu lub telefonu (tanie połączenia na numery stacjonarne do Polski).

Codzienna przerwa popołudniowa trwa od 13:00 do 15:30. Opiekunka może w tym czasie wybrać się na spacer, przejażdżkę rowerem lub zdecydować się na inna formę wypoczynku. Dłuższy czas wolny można omówić z synem, który przejmuje opiekę nad rodzicami, gdy opiekunka chce skorzystać z dłuższej przerwy.

Na miejsce najlepiej dojechać małym busem, bezpośrednio pod dom podopiecznej.

Oczekiwania wobec opiekunki

Wymagamy dobrej znajomości języka niemieckiego. Opiekunka powinna mieć również doświadczenie w opiece nad chorymi na cukrzycę.

Premia wakacyjna

Wystarczy, jeśli przepracujesz 30 dni na zleceniu w Niemczech między 15 lipca a 31 sierpnia, a dodatkowe 100 EUR netto będzie Twoje!


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 664 191 711 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 3776.

Powrót do ofert pracy