Szczegóły ogłoszenia

  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Neckartenzlingen
  • Kod pocztowy: 72654
  • Długość zlecenia: 8
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: nie
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Opis podopiecznej

Starsza Pani od pół roku mieszka sama, latem zmarł jej mąż. Cierpi na demencję  i parkinsona. Wszystkie czynności związane z pielęgnacją ciała jak i prowadzeniem domu wymagają wsparcia ze strony opiekuna osób starszych. Seniorka porusza się o własnych siłach ale nie radzi sobie z myciem, prysznicem czy ubieraniem się. Opiekun powinien pomóc w codziennej toalecie zarówno tej porannej jak i wieczornej. Podopieczna nosi pieluszki nie bez powodu. Zdarza się, że nie zdąży do toalety lub zwyczajnie trochę popuści. Ma też tendencje do brudzenia, warto zajrzeć do toalety i dopilnować aby zadbać o higienę intymną, pomóc się ubrać. Ze względu na demencję ma zaburzony rytm dnia i nocy. w nocy się budzi, zagląda do kuchni, szpera w lodówce. Opiekun nie musi wstawać do niej, może spokojnie spać. Przygotowane posiłki powinny być rozdrobnione lub zmiksowane, seniorka ma problemy z połykaniem. Należy również dopilnować aby starsza Pani piła odpowiednią ilość wody, soków. Nie zawsze można się dobrze porozumieć, nie do końca wiadomo na ile ma dobry słuch, dobrze widzi, mówi z dialektem charakterystycznym dla południowych Niemiec. Uwielbia przebywać w ogrodzie, zajmować się i pielęgnować rośliny, warto o tym pamiętać i przy ładnej pogodzie zaangażować podopieczną w drobne czynności. Jest osobą w miarę aktywną więc także w domu można powierzyć jej łatwe zajęcia – nakrywanie do stołu, rozłożenie obrusu. Ogólnie lubi ład  i porządek.

Warunki bytowe opiekuna

To pokój na piętrze z dostępem do bezprzewodowego Internetu, własną łazienką i toaletą. jest łóżko, kanapa, telewizor, balkon.

Czas wolny codziennie od 14.00 do 16.00. Opiekę na czas wolny przejmuje syn lub córka. Na zakupy można wybrać się samochodem.

Oczekiwania

Od opiekuna oczekujemy bardzo dobrej znajomości języka niemieckiego, mile widziane prawo jazdy i praktyka w prowadzeniu samochodu na terenie Niemiec. Opiekun powinien być osobą energiczną, aktywną, gospodarną lubiącą popichcić w kuchni.

 


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 666 018 151 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 6577.

Powrót do ofert pracy

© 2015-2019 Praca w opiece w Niemczech od zaraz – CareWork