Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1400 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Paderborn
  • Kod pocztowy: 33102
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta i mężczyzna
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 2

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Opiekę sprawujemy nad małżeństwem.

Podopieczni nie noszą pieluszek, samodzielnie korzystają z toalety. Obydwoje mają sprawny umysł, żadnych problemów z pamięcią, jedynie mają problem ze słuchem. Chętnie przejmują inicjatywę, interesują się bieżącymi sprawami w codziennym życiu. Lubią mieć wszystko pod kontrolą. Chętnie spędzają popołudnia tylko we własnym towarzystwie przed telewizorem ze słuchawkami na uszach lub rozwiązując krzyżówki.

Codziennie do porannej toalety starszego Pana przychodzi służba pielęgniarska, starszej Pani natomiast w porannym myciu i ubieraniu się pomaga opiekunka. Szczególnie należy jej pomóc w myciu włosów i w ubieraniu rajstop lub spodni (dolnej części garderoby).

Zarówno podopieczna, jak i podopieczny poruszają się za pomocą laski do chodzenia, a podczas spacerów korzystają z balkonika. Noce przesypiają bez zakłóceń.

Dolegliwości starszej Pani to: wysokie ciśnienie, zawroty głowy, skurcze brzucha. Jej mąż ma problemy z kolanami i jest ogólnie osłabiony. Obydwoje dość szybko się męczą. Przygotowywane dla nich posiłki nie powinny zawierać laktozy. Podopieczna chętnie pomaga w przygotowaniu obiadów.

Wymagania wobec opiekunki i organizacja czasu pracy

Od opiekunki wymagamy bardzo dobrej znajomości języka niemieckiego, prawa jazdy  oraz praktycznego doświadczenia w opiece nad starszymi osobami. Cierpliwości, łagodnego usposobienia oraz taktowności. Opiekunka powinna być komunikatywna, ale nienachalna.

Czas pracy oraz czas wolny są doskonale uregulowane. W rzeczywistości jest mniej pracy związanej z opieką, a więcej z organizacją codziennego życia i utrzymaniem domu w ładzie i porządku.

Opiekunka wstaje o 7.00 rano i przygotowuje śniadanie. Później do 10.00 rano robi porządki w kuchni, łazience itp. Około 12.00 przygotowanie obiadu z półproduktów. Od 13.00 do około 15.00 czas wolny, później kawa, o 15.30 specjalna herbatka dla starszej pani. I tak do 19.00 małżeństwo ogląda telewizję, więc tu również opiekunka może zająć się sobą.

Opiekunki, które do tej pory były na tym zleceniu są bardzo zadowolone zarówno z pracy, jak i towarzystwa starszych państwa.

Na miejsce można dojechać dużym autokarem, później np. taksówką pod sam dom lub małym busikiem.


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 664 191 711 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 4397.

Powrót do ofert pracy