Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1350 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Korntal
  • Kod pocztowy: 70825
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta i mężczyzna
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 2

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Opis podopiecznych

Do opieki małżeństwo, Pan 82 lata i jego małżonka 78 lat. Obydwoje cierpią na demencję.  Starszy pan jest trochę w gorszej formie. W jego przypadku demencja jest w bardziej zaawansowanym stanie. Niechętnie się myje, trzeba przejąć obowiązek codziennej, porannej jak i wieczornej toalety. Prousza się bez problemu ale to akurat nie jest zaletą ponieważ, trzeba za nim chodzić i pilnować go. Ciągle czegoś szuka i twierdzi, że musi zrobić porządek. Nosi pieluszki ale zdarza się , że się wysika i to niekoniecznie w toalecie. Należy przypilnować gdy korzysta z toalety za większą potrzebą, aby się nie ubrudził. Należy zadbać odpowiednio o higienę intymną. Ze względu na jego aktywność ruchową w nocy trzeba zadbać o to aby nie wypadł z łóżka i krążył po domu, co się niestety wcześniej zdarzało. Na noc można spokojnie , założyć barierki na łóżko, tak aby nie mógł z niego wyjść. Dwa razy w ciągu dnia zarówno rano jak i wieczór przychodzą służby medyczne do zakładania i zdejmowania rajstop uciskowych oraz podawania lekarstw. Przygotowane posiłki potrafi zjeść samodzielnie, muszą być jednak rozdrobnione lub  zmiksowane. Ma problemy z wysławianiem się, z doborem odpowiednich słów. Nie można go zdenerwoać, lub wywierać na nim presję, działa to na niego  bardzo źle, staje się wtedy przekorny i agresywny.

Żona podopiecznego też choruje na demencję ale jest spokojniejsza i samodzielna. Cierpi na przewlekłe zapalenie dróg moczowych. W ciągu dnia trzeba jej przypomnieć o skorzystaniu  z toalety a na noc ma zakładane pieluszki. Zażywa antybiotyki, które z kolei powoduja, że rano ma biegunkę.

Chętnie się myje i potrafi samodzielnie zadbać o poranną i wieczorną toaletę. Ma kłopoty z kolanami ale jest mobilna, porusza się samodzielnie, nie trzeba jej pomagać.W jej przypadku noce są spokojne, przesypie je bez zakłóceń. Lekarstwa podają służby medyczne. Jej samopoczucie uzależnione jest od dnia. Zdarza się, że ma gorszy dzień i problemy z porozumieniem się. Dobrze słyszy i widzi.

Obydwoje Państwo lubią ogród , telezwizję i muzykę. Starsza Pani lubi dodatkowo spacery. W domku podopiecznych jest jedno zwierzątko – żółw, który nie wymaga specjalnej troski 🙂

Warunki bytowe opiekunki

Opiekunka ma do swojej dyspozycji umeblowany pokój, ze stałym łączem internetowym. Może korzystać z telefonu. Łazienka i toaleta są do wspólnego użytku. Czas wolny codziennie, godzinę do dwóch po obiedzie oraz dwa razy w tygodniu po 4 godziny. Do rodziców często przychodzi syn, mieszka tylko 500 m dalej. Bywa, że przygotowuje im kolację i pomaga opiekunce w robieniu zakupów. To sympatyczny i pomocny człowiek.

Do sklepów jest niedaleko, opiekunka może podjechać samochodem – pod warunkiem, że posiada prawo jazdy.

Wymagania

Od opiekunki oczekujemy , bardzo dobrej znajomości języka  niemieckiego oraz doświadczenia w opiece nad pacjentami z demencją. Mile widziane prawo jazdy oraz zdolności kulinarne. To zlecenie dla osoby niepalącej papierosy. Opiekunka powinna być osobą spokojną, cierpliwą i godną zaufania.

Premia wakacyjna

Wystarczy, jeśli przepracujesz 30 dni na zleceniu w Niemczech między 15 lipca a 31 sierpnia, a dodatkowe 100 EUR netto będzie Twoje!

https://www.carework.pl/aktualnosci/kadry-i-place/premia-100-eur-reke-prace-wakacje/

 

 


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 602 706 521 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 5580.

Powrót do ofert pracy