Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1300 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Minden
  • Kod pocztowy: 32425
  • Długość zlecenia: 4 tygodnie
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 2

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

OPIS SYTUACJI OPIEKUŃCZEJ

Podopieczna lat 88, mieszka z mężem (90 lat) w domku jednorodzinnym na północy Niemiec. W tym samym mieście mieszka również ich córka. Mąż podopiecznej jest w pełni samodzielny i do niedawna sam prowadził całe gospodarstwo domowe. Pomimo swego wieku jeździ jeszcze samochodem. Opieki wymaga jego małżonka. Pani choruje na cukrzycę ale nie jest zależna od insuliny. Cierpi na dolegliwości wynikające z osteoporozy, artrozy. Ma tzw. zespół bólowy. Ze względu na zwyrodnienie stawów barkowych ma problemy z podnoszeniem ramion. Nie trzeba dźwigać, nie ma transferu. Podopieczna porusza się przy balkoniku albo trzymając opiekunkę za ręce. Częściowo nie kontroluje czynności fizjologicznych (pieluszka na wszelki wypadek i cewnik przez powłoki brzuszne). Trzeba pomagać w myciu, ubieraniu i rozbieraniu, spożywaniu posiłków (problemy z przełykaniem). Dwa razy w tygodniu przychodzi fizjoterapeuta do ćwiczeń. Pani ma skłonności do smutku i depresji. Można jej umilić czas oglądając z nią telewizję oraz organizując krótkie spacery. Starszy pan prowadzi swoje życie, często jest poza domem.

WARUNKI BYTOWE I ORGANIZACJA PRACY W OPIECE

Dla opiekunki został przygotowany komfortowy pokój na górnym piętrze. Schody są dosyć strome, trzeba być sprawnym fizycznie. W pokoju jest bardzo wygodne łóżko, fotel, telewizor, dobrze wyposażony aneks kuchenny, własna łazienka i toaleta, Internet. Najlepiej aby opiekunka przyjechała małym busikiem pod sam dom. Miasto słynie ze skrzyżowania dróg wodnych tzw. Wasserstrassenkreuz Minden, warto zobaczyć tę atrakcję w wolnym czasie. W obowiązki wprowadzi zmienniczka, która kończy 3-miesięczne zlecenie i chce na to miejsce wracać.

OCZEKIWANIA W STOSUNKU DO OPIEKUNKI

Język niemiecki w stopniu mocno komunikatywnym lub dobrym. Opiekunka powinna być pozytywnie nastawiona do osób starszych. W stosunku do podopiecznej wymagana jest cierpliwość, troska i wyrozumiałość. Opiekunka może palić papierosy na zewnątrz. Do dyspozycji jest samochód ale rodzina nie wymaga od opiekunki aby z niego korzystała.

Premia świąteczna

Jeżeli zdecydujesz się na pracę z CareWork w Wielki Piątek, Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny, za każdy z tych dni otrzymasz specjalny dodatek wielkanocny


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 666 018 151 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 4295.

Powrót do ofert pracy