Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1350 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Tübingen
  • Kod pocztowy: 72074
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Opieki wymaga

77 letnia kobieta po wylewie. Nie jest sparaliżowana ale ma niedowład lewej strony ciała. Trzeba jej pomóc w przesiadaniu się z łożka na wózek/ ubikację itp. Nauczyła się już troszkę chodzić o kulach. Nie jest ciężka, nie ma dźwigania ale trzeba umieć robić transfer.
Pani jest sprawna umysłowo. Istnieje duża szansa, iż dzięki nieustannej rehabilitacji i ćwiczeniom podopieczna będzie znowu w miarę samodzielna. Istotne jest aby niewyręczać Pani z obowiązków domowych jak np. pomoc w gotowaniu. Przez około miesiąc czasu Pani była w śpiączce i miała założony cewnik. Na chwilę obecną nosi wkładki higieniczne. W nocy 1- 2 razy podopieczna się budzi i trzeba zaprowadzić  ją do ubikacji. Codziennie też nad ranem ok. 5-6 godziny korzysta z toalety za większą potrzebą, poczym obydwie wracają jeszcze do łóżek i śpią do ok. 8.00 rano. Codziennie przychodzą służby medyczne i pomagają w myciu i ubieraniu. W mieszkaniu jest specjalistyczne łóżko rehabilitacyjne, wózek inwalidzki i nadstawka nad toaletę. Podopieczna jak i jej obok mieszkający syn są wegetarianami. Posiłki są proste w przygotowaniu , na śniadanie np. wystarczy pieczywo, dżem i miód. Pani posiłki spożywa samodzielnie, należy je tylko drobno pokroić. To miła, aktywna, serdeczna i rozmowna osoba. Chętnie chodzi na spacery, gotuje i gra w gry towarzyskie.

Warunki bytowe opiekunki

Pokoik jest niewielki ale wyposażony w łóżko, stolik nocny, szafę i radio. Łazienka i toaleta są do wspólnego użytku.

Podopieczna nie może zostać bez opieki oznacza to, że czas wolny jest do wykorzystania w dwóch opcjach: podczas gdy podopieczna śpi lub w weekend gdy opiekę przejmuje syn. Wtedy opiekunka może odespać nieprzespane noce (syn opiekuje się mamą w weekend również w nocy) lub wyjść z domu. Opiekunka, która obecnie jest na zleceniu korzysta z czasu wolnego w soboty i niedziele od 13.00 do ok 18.00.

Zakupy robi syn lub opiekunka (najlepiej podjechać autobusem) wg. wcześniej sporządzonej listy. Jeżeli opiekunka  nie jest wegetraianką, swobodnie może sobie kupić produkty mięsne, wędliny.

Wymagania

od opiekunki oczekujemy komunikatywnej znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia w opiece nad osobami z niedowładem.

 


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 602 706 521 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 5384.

Powrót do ofert pracy