Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1200 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Lindenberg
  • Kod pocztowy: 88161
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Opis osoby podopiecznej

Strasza Pani ma średniozaawansowaną chorobę parkinsona. Nie objawia się jednak drżeniem ciała i nie ma problemów z połykaniem. Choroba jest dobrze ustabilizowana dzieki lekom. Pani ma specjalną pompę apomorfiny, która dawkuje jej medykament. Apomorfina nie jest morfiną i nie ma działania narkotycznego, podaje się poprzez cewnik, za pomocą małej przenośnej pompy. Tuż pod skórą, w tkance tłuszczowej brzucha umieszcza się krótką, delikatną igłę. Pompa jest łatwa w obsłudze i u większości pacjentów można ją zaprogramować na całodzienne leczenie. Wystarczy więc by chory lub opiekun ustawił pompę raz dziennie – rano.

Z mobilnością bywa różnie, Pani miewa gorsze dni i wymaga wsparcia, pomocy w poruszaniu się. Czasami kręci jej się w głowie. Jeżeli zdecyduje się na spacer to tylko z balkonikiem, istnieje zagrożenie, że straci równowagę.

Podopieczna zażywa też lekarstwa na zatwardzenia, zdarza się , że przechodzi to w biegunkę i należy zadbać o pomoc w higienie intymnej. Pani nie nosi pieluszek.

Niestety niechętnie się myje trzeba Panią umiejętnie zachęcić, aby się wykąpała, przebrała.

Mieszkanie jest doskonale dostosowane do jej potrzeb. Jest winda przyschodowa, specjalistyczne łóżko rehabilitacyjne, uchwyty w łazience, nadstawka nad toaletę, regulowany fotel, urządzenie ułatwiające podnoszenie się, balkonik oraz wózek inwalidzki.

Noce są w miarę spokojne. Raz w nocy budzi się aby skorzystać z toalety. Podopieczna jest sprawna intelektualnie,  to osoba spokojna, miła, trochę nieufna. Jest drobnej budowy. Lubi spacerować ze swoim pupilem, to mały piesek mieszaniec, podobny do jamnika.

Starsza Pani lubi bywać 🙂 chętnie bieże udział w wydarzeniach kulturalnych, jest towarzyska lubi spotkania ze znajomymi.

Warunki bytowe opiekunki, organizacja pracy, oczekiwania

Opiekunka ma duży pokój na poddaszu, umeblowany, dobrze wyposażony,z dostępem do Internetu. Ma własną łazienkę i toaletę. Czas wolny codziennie od 14.00 do 16.00 oraz od 19.00 do 21.00, plus dwa razy w tygodniu po 4 godziny. Syn co 5 tygodni odwiedza matkę w towarzystwie dwóch przesympatycznych i dobrze wychowanych suczek labradorek. Przyjeżdża na 1 tydzień, wtedy można sobie zrekompensować dodatkowo wolny czas. Sklepy są w pobliżu, opiekunka powinna je robić wspólnie z podopieczną. Posiłki należy przygotować po ustaleniu ze starszą Panią w zależności  na co ma ochotę. W południe są to raczej przekąski a wieczorem danie główne. Nie ma ograniczeń w diecie więc spokojnie można spełniać jej zachcianki .

Syn podopiecznej poprosił aby opiekunka była raczej miłośniczką zwierząt. Z pieskiem, który jest na miejscu trzeba wyjść (Gassi) siusiu no i na spacerek. Papierosy można palić na zewnątrz domu.

Wymagamy komunikatywnej znajomości języka niemieckiego, bardzo ważne są zdolności kulinarne oraz prawojazdy. Opiekunka zawozi podopieczną do lekarza lub na przyjęcie  kulturalne lub towarzyskie.

 


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 602 706 521 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 3836.

Powrót do ofert pracy