Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1250 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Mönchengladbach
  • Kod pocztowy: 41063
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

INFORMACJE O OSOBIE STARSZEJ

Podopieczna ma 87 lat, mieszka w domku jednorodzinnym z trawnikiem i ogródkiem. Nie lubi przebywać sama, dlatego regularnie odwiedzają ją znajomi. Jedna z jej córek mieszka w okolicy Monachium a druga w południowej Afryce. Opieka nad starszą panią jest dość absorbująca. Pani jest po lekkim wylewie, cierpi na przewlekłą, postępującą chorobę oczu. Ma protezy stawowe w obydwu biodrach i kolanach i spore trudności w poruszaniu się. Jest niskiego wzrostu, ma nadwagę (155 cm/ 85 kg). Jest łagodnego usposobienia, okazuje wdzięczność za pomoc. Nie ma oznak demencji, jest kontaktowa. Ze względu na zaawansowany wiek (87 lat) zdarzają jej się problemy z pamięcią krótkotrwałą, jest lękliwa. Lubi porozmawiać i spędzać czas na spacerach. Trzeba dbać aby starsza pani regularnie spożywała posiłki, które muszą być rozdrobnione oraz wypijała odpowiednią ilość płynów. Przy gorszych dniach trzeba pomóc w przyjmowaniu posiłków. Nosi pieluszki, należy jej pomagać w ubieraniu/rozbieraniu oraz codziennej, porannej i wieczornej toalecie. Do kąpania przychodzą 1x w tygodniu niemieckie służby medyczne. Podopieczna potrafi zrobić sama kilka kroków przy balkoniku ale trzeba pomagać przy wstawaniu, przesadzaniu z wózka inwalidzkiego na łóżko i na odwrót. Pomaga w transferze, dobrze współpracuje. Pani kontroluje potrzeby fizjologiczne, zakłada się wkładki lub pieluszkę na wszelki wypadek. Dom jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jest winda przyschodowa i podnośnik w łazience, łóżko rehabilitacyjne z regulowaną wysokością, specjalny rozkładany fotel, wózek inwalidzki. Podopieczna przesypia spokojnie noce.

 

WARUNKI BYTOWE I ORGANIZACJA PRACY W OPIECE

Dla opiekunki przygotowany jest osobny, zamykany pokój na piętrze z widokiem na ulicę. Pokój jest ładnie urządzony. Jest umywalka. W pomieszczeniu obok jest telewizor z polskimi programami. Łazienka do wspólnego użytku i oddzielna toaleta dla opiekunki. Do dyspozycji jest samochód z automatyczną skrzynią biegów, opiekunka może z niego korzystać. Przydaje się również do zrobienia zakupów. Czas wolny przede wszystkim w niedzielę, w tygodniu przerwa obiadowa w nieregularnych porach (trzeba się dostosować do potrzeb starszej pani). Jest dostęp do Internetu, można korzystać z telefonu. W domu nie ma zwierząt, nie pali się papierosów. Klient oczekuje dojazdu najlepiej busem „pod drzwi”. W obowiązki wprowadzi zmienniczka, która pracuje w tym miejscu już trzeci raz.

OCZEKIWANIA W STOSUNKU DO OPIEKUNKI

Oferta pracy dla opiekunki z doświadczeniem i umiejętnościami pozwalającymi na bezpieczne dla obu stron przeprowadzenie transferu łóżko – wózek inwalidzki- łózko. Wymagamy prawa jazdy z praktyką (samochód z automatyczną skrzynią biegów) i znajomości języka niemieckiego w stopniu pozwalającym na prowadzenie w miarę swobodnej rozmowy.


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 604 199 425 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 4006.

Powrót do ofert pracy