Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1180 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Cottbus
  • Kod pocztowy: 03050
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Kim się opiekujemy?

Nasza podopieczna ma 89 lat, waży 65 kg i ma 155 cm wzrostu. Panią opiekujemy się już od dwóch lat. Choruje na demencję i alzheimera. Nie ucieka z domu, natomiast bywa agresywna podczas wykonywania czynności związanych z higieną osobistą i zmianą pieluszek. Opiekun powinien wykazać się sprytnym podejściem i sporą dozą cierpliwości w tych obowiązkach. Starsza Pani ma również problemy z mobilnością. Porusza się za pomocą wózka inwalidzkiego. Nie potrafi samodzielnie wstać i usiąść na wózku, wymaga transferu. Należy jej pomagać w czynnościach związanych z przebieraniem się oraz przy porannym i wieczornym myciu. Noce bywają różne. Czasami przesypia je bez zakłóceń, a czasami wymaga pomocy np. przy zmianie pieluszki.

Posiłki spożywa samodzielnie, ale powinny być rozdrobnione na mniejsze kawałki. Należy dopilnować, aby starsza Pani przyjmowała odpowiednią ilość płynów. Lubi krzątać się po mieszkaniu. Nie potrafi o własnych siłach, więc opiekun wozi ją na wózku inwalidzkim. Jest osobą spokojną, pogodzoną ze swoim stanem, praktycznie całkowicie uzależnioną w wykonywaniu codziennych czynności od opiekuna.

Warunki mieszkaniowe i organizacja pracy oraz oczekiwania wobec opiekuna

Opiekun mieszka z podopieczną w trzypokojowym mieszkaniu z balkonem. Do swojej dyspozycji ma dobrze umeblowany pokój z dostępem do Internetu. Z toalety i łazienki korzysta się wspólnie. Na miejscu jest również rower, z którego można korzystać bez ograniczeń. Dobrze uregulowano czas wolny – codziennie przerwy poobiednie od 13.00 do 15.00 i 2 x w tygodniu po 4 godziny. Sklepy są w pobliżu, zakupy można zrobić idąc na piechotę. Opiekun przygotowuje posiłki, prowadzi dom, robi pranie.

Papierosy można palić na zewnątrz.

Wymagamy dobrej lub mocno komunikatywnej znajomości języka niemieckiego. Opiekun powinien mieć doświadczenie w opiece nad osobami z demencją lub chorobą Alzheimera. Empatia, cierpliwość, łagodność ale też zdecydowanie i odpowiedzialność, to nieodzowne cechy charakteru wymagane na tym zleceniu.

W obowiązki wprowadzi swojego zmiennika opiekun, który jest obecnie na zleceniu.


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 664 191 711 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 4053.

Powrót do ofert pracy