Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1350 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Spaichingen
  • Kod pocztowy: 78549
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 2

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

PRACA W OPIECE W OKRESIE ŚWIĄTECZNYM Z PREMIĄ !

Starsza pani ma 78 lat, mieszka razem ze swoim mężem (byłym dentystą), który jest w zupełności samodzielny. Pan robi zakupy, załatwia wizyty lekarskie – trzeba się z nim liczyć.

Podopieczna jest drobnej budowy. Cierpi na rzadką chorobę neurodegeneracyjną – zwyrodnienie korowo- podstawne (CBD). Choroba objawia się głównie występowaniem zespołu parkinsonowskiego, drżeniami, sztywnością, poczuciem obcości własnych kończyn. U pani zdiagnozowano również demencję. Jest zdezorientowana, ma problemy z zdolnościami poznawczymi, z doborem słów, mówieniem i rozumieniem. Nie jest jednak agresywna i nadpobudliwa. Jest raczej osobą lękliwą, serdeczną i spokojną. Wymaga delikatnego i ciepłego podejścia. Pani ma silne niedowłady i ataki sztywności, nie jest w stanie pomagać przy transferze wózek inwalidzki – łóżko – fotel. Waży tylko 45 kg ale trzeba dobrze i uważnie stosować techniki przenoszenia chorych, żeby nie narazić własnego kręgosłupa. Pani ciągle nosi pieluszki. Mycie i ubieranie głównie w łóżku. Podopieczną trzeba karmić, podawać napoje, nie wymaga szczególnej diety. Spożywa posiłki dość długo, wymaga to znacznej cierpliwości.

Ze względu na demencję należy wyraźnie i powoli się do niej zwracać. Sama ma kłopoty z wysławianiem się.

 

WARUNKI BYTOWE I ORGANIZACJA PRACY W OPIECE

Opiekunka ma do dyspozycji własny apartament z kącikiem kuchennym i łazienką. Do domu podopiecznej ma 500 m piechotą ( 15 minut).

Podopieczna mieszka w domku jednorodzinnym z niewielkim trawiastym ogródkiem.

Program dnia przedstawia się następująco:

8.30 toaleta, śniadanie, przygotowanie obiadu, 12.00 obiad, po którym opiekunka ma 2 godzinną przerwę. Następnie jest czas na kawę, później kolację oraz wieczorną toaletę. W międzyczasie wykonuje się typowe czynności związane z prowadzeniem domu – sprzątanie, pranie, gotowanie. O 20.00 opiekunka kończy pracę i wraca do swojego apartamentu. Do większych prac porządkowych 2 x w tygodniu dodatkowo przychodzi sprzątaczka.

OCZEKIWANIA W STOSUNKU DO OPIEKUNKI

Opiekunka powinna codziennie gotować i od czasu do czasu coś upiec. Istotne cechy to punktualność, odpowiedzialność – mąż podopiecznej jest dość wymagający. Cierpliwość i serdeczność wobec podopiecznej jest niezbędna. Język niemiecki powinien być na poziomie dobrym. Opiekunka może palić papierosy na zewnątrz. Jest to oferta pracy dla opiekunki z dużym doświadczeniem w pielęgnacji osób starszych.


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 602 706 521 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 4851.

Powrót do ofert pracy