Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1150 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Taufkirchen
  • Kod pocztowy: 82024
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: nie
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: mężczyzna
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Opis podopiecznego, stanu zdrowia oraz warunków bytowych:

Starszym Panem opiekujemy się od kilku lat, to sprawdzone zlecenie. Pan ma 79 lat, 60 kg/180 cm wzrostu. To były nauczyciel biologii. Lubi przyrodę, rośliny, muzykę i dobrą lekturę.

Choruje na stwardnienie zanikowe boczne (ALS). To nieuleczalna i postępująca choroba neurodegeneracyjna. Niszczy komórki rdzenia kręgowego. Charakteryzuje się niedowładem kończyn dolnych. W dalszym przebiegu pojawiają się zaniki kolejnych grup mięśniowych, dlatego pan jest mocno ograniczony ruchowo. Podopieczny nie potrafi się samodzielnie poruszać i kilka razy dziennie trzeba pomagać mu w zmianie pozycji, przenieść z wózka na łóżko, fotel czy toaletę. Mieszkanie jest dobrze wyposażone w różne pomocnicze urządzenia. Jest winda przy schodach. Łazienka jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Podopieczny w większości porusza się na wózku inwalidzkim. Trzeba mu pomóc we wszystkich czynnościach: w rozbieraniu, ubieraniu, myciu i korzystaniu z toalety. Chociaż niedawno złamał nogę w kolanie, podopieczny dzielnie walczy ze swoja chorobą i współpracuje z opiekunem. Świetnie się porozumiewa, nie ma problemów z pamięcią, dobrze słyszy i widzi. To bardzo sympatyczny Pan. Chętnie wychodzi z opiekunem na spacery. Niedaleko mieszka jego córka i syn, który jest lekarzem.

Warunki mieszkaniowe oraz organizacja pracy opiekuna:

Dla opiekuna zostało przygotowane mieszkanie wraz z łazienką na poddaszu. Czas wolny codziennie od 14.00 do 16.00 oraz raz w tygodniu 8 godzin. Większą ilość czasu wolnego można spędzić razem z podopiecznym np. na spacerach. Opiekun przejmuje wszystkie obowiązki związane z opieką nad podopiecznym jak i prowadzenie całego gospodarstwa domowego. Gotowanie i przygotowanie wszystkich posiłków: śniadania, obiady, podwieczorki i kolacje. Sprzątanie, pranie i prasowanie. Sklepy są w promieniu 1 km.

Taufkirchen to niewielka, przepiękna miejscowość na Bawarii nieopodal Monachium.

Od opiekuna oczekujemy dobrej znajomości języka niemieckiego ,doświadczenia w transferze oraz sporo empatii, poczucia humoru i cierpliwości. Mile widziane zdolności kulinarne. W domu podopiecznego nie wolno palić papierosów. Na miejsce można dojechać zarówno dużym autokarem do Monachium, jak i małym busikiem pod wskazany adres.


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 602 706 521 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 3108.

Powrót do ofert pracy