Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1300 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Gütersloh
  • Kod pocztowy: 33330
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: mężczyzna
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 2

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

OPIEKA NAD PANEM Z DEMENCJĄ

Opieka nad panem w wieku 92 lat.  Podopieczny mieszka razem z żoną w domku jednorodzinnym. Małżonka  jest sprawna fizycznie i umysłowo, słabo szłyszy. Do niedawna  sama dawała sobie radę z opieką i prowadzeniem domu. Postępująca demencja u męża spowodowała konieczność zatrudnienia opiekunki.

Podopieczny nie jest agresywny czasami tylko się denerwuje, jest niecierpliwy i jest coraz słabszy. Z powodu artrozy niepewnie się porusza. Nie trzyma moczu, nosi pieluszki, które trzeba 2-3 razy dziennie zmieniać. Przy pozostałych potrzebach fizjologicznych należy pomóc przy rozebraniu się, siadaniu , higienie intymnej i ubraniu. Waży 90 kg i większość czasu spędza w wózku inwalidzkim. Ma apetyt , w zasadzie wszystko mu smakuje. Noce są spokojne.

Dwa razy w tygodniu przychodzą służby medyczne do kąpieli podopiecznego.  Dom jest dobrze przystosowany, jest winda przyschodowa, w łazience są zamontowane specjalne uchwyty, jest rozkładany fotel, balkonik i wózek inwalidzki.

WARUNKI BYTOWE I ORGANIZACJA PRACY W OPIECE

Domek jednorodzinny prawie w centrum miasteczka. W pobliżu liczne sklepy – np. do dużego Media Markt niecałe 200 metrów pieszo. Opiekunka ma mocne wsparcie ze strony żony, która sama przygotowuje posiłki i gotuje (smacznie). Większym sprzątaniem zajmuje się od lat pani, która pochodzi z Polski. Pracuje przed południem, trzy razy w tygodniu. To dobra okazja  aby porozmawiać po polsku. Duże zakupy organizują dzieci, mieszkające  w pobliżu. Z czasem wolnym nie ma żadnego problemu, małżeństwo może zostawać w domu bez opieki osób trzecich. Dla opiekunki jest ładny pokój, zamykany. Łazienka i WC – wspólne użytkowanie. Jest dostęp do Internetu.

OCZEKIWANIA W STOSUNKU DO OPIEKUNKI

W domu nie można palić papierosów. Wymagana dobra bądź mocno komunikatywna znajomość języka niemieckiego. Wskazane doświadczenie w opiece nad chorym z demencją. Nie jest konieczne prawo jazdy. Najważniejsze jest odciążenie małżonki podopiecznego i  przejęcie opieki nad chorym. Szukamy opiekunki, która jest  sympatyczna i pogodna. Podkreślamy, że opieka nad panem z demencją wymaga mocno komunikatywnej znajomości języka niemieckiego.

 

 

 


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 664 191 711 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 5244.

Powrót do ofert pracy