Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1300 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Rheinbach
  • Kod pocztowy: 53359
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: nie
  • Płeć podopiecznego: mężczyzna
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Nasz podopieczny

To starszy pan, w wieku 87 lat, średniego wzrostu, szczupły. Mieszka sam, wymaga opieki ze względu na objawy demencji starczej, ogólną słabość starczą, problemy z dolegliwościami ze strony kręgosłupa. Podopiecznemu trzeba pomóc przy myciu (codziennie poranna kąpiel), goleniu, nakremować skórę, pomóc w ubieraniu się.

Potrzebna jest niewielka pomoc przy wstawaniu i siadaniu – wystarczy podać rękę (170 cm/60 kg wagi), żadnego typowego transferu!  Pan porusza się w domu z dwoma laskami, poza domem z rolatorem. Jeden raz dziennie chętnie wychodzi na dłuższy spacer.

Ma zakładane pieluszki, ponieważ nie zawsze pamięta, żeby w porę udać się do ubikacji. W nocy nie woła opiekunki, nie potrzebuje pomocy ale niestety ściąga pampersa, rano pościel jest do wymiany (mocz) i łóżko do mycia.

Jest dobrze współpracującą osobą, nieskomplikowaną. Lubi smaczne, domowe jedzenie, nie trzeba go karmić.

Klasyczne zlecenie w zakresie prowadzenia domu  i lekkiej pielęgnacji, bez niespodzianek, ułożone.

Dobre stosunki rodzinne

Podopiecznego często odwiedza syn i synowa – mieszkają w odległości ok. 25 km. Mają bardzo dobre relacje rodzinne, które przenoszą również na opiekunkę. Pani obecna na miejscu 1-2 w tygodniu, jeżeli zapowiedzą się wcześniej,  podejmuje ich obiadem. Przywożą cięższe zakupy (po drobne rzeczy jedzie się na rowerze) a  jeżeli jest taka wola – jadą z opiekunką na zakupy. Nie ma problemu z ustaleniem listy zakupów.

Wiejskie otoczenie

Oferta w malutkim osiedlu, które częściowo pełni rolę „sypialni” dla pracujących w Bonn a częściowo zachowało wiejski, rolniczy charakter. Jest przyporządkowane kodem pocztowym do sporego, ładnego miasta ze wszelkimi sklepami – Reinbach, ale jest oddalone od centrum o ok. 4 km. Można dojechać tam rowerem albo komunikacją miejską (do przystanku ok 1 km, czas jazdy ok. 20 min).

W samym Reinbach są i markety (Lidl, Aldi, Netto itp.) i  drogerie (np. Rossman) i inne sklepy (np. Deichmann).

Dom jednorodzinny z niewielkim ogródkiem (kwiaty i trawa). Dla opiekunki przeznaczono dobrze wyposażony pokój na I piętrze, z łazienką i toaletą do wyłącznego korzystania.  Można również swobodnie korzystać z innych pomieszczeń na tym piętrze, za wyjątkiem dni, kiedy syn zdecyduje się przenocować u taty (np. w święta).

Dostęp do Internetu przez WiFi. Czas wolny dobrze uregulowany.

Kogo zapraszamy do aplikowania?

Nie jest wymagane duże doświadczenie w zakresie opieki i pielęgnacji. Trzeba jednak liczyć się z tym, że jest to opieka nad starszym panem, który wymaga i pomocy w ogoleniu się jak i przy higienie intymnej. Dobre miejsce dla osoby, która lubi uregulowany tryb dnia ale cieszy się z przełamania od czasu do czasu rutyny dzięki odwiedzinom rodziny podopiecznego.

Nie jest wymagane posiadanie prawa jazdy, przyda się (ale nie jest konieczna) umiejętność jazdy na rowerze. Znajomość języka niemieckiego w stopniu mocne podstawy + trochę więcej. Do wynagrodzenia nie została wliczona premia wakacyjna – można uzyskać od 100 do 150 euro! Na ewentualne dodatkowe pytania chętnie odpowie Pani Jola z Oddziału w Legnicy – osobiście lub telefonicznie: ul. Pocztowa 7
59-220 Legnica, tel. +48 76 871 96 01

Osoby zainteresowane prosimy o aplikowanie za pomocą formularza poniżej.


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 666 012 659 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 4857.

Powrót do ofert pracy

© 2015-2019 Praca w opiece w Niemczech od zaraz – CareWork