Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1180 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Ingolstadt
  • Kod pocztowy: 85049
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 2

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Opis podopiecznej

Pacjentka jest jeszcze relatywnie młodą osobą ma dopiero 69 lat. Niestety od 2013 roku choruje na ALS. To stwardnienie zanikowe boczne. Nieuleczalna, postępująca choroba neurodegeneracyjna. Choroba objawia się zanikiem mięśni, niedowładem kończyn. W efekcie powstają problemy ze sprawnością ruchową a w późniejszych etapach dochodzi do paraliżu.

Nasza podopieczna mieszka z w pełni sprawnym mężem, który pomaga we wszelkich czynnościach opiekuńczych jak i organizacyjnych. Jej stan na chwilę obecną jest trudny i mąż podopiecznej nie radzi już sobie sam ze wszystkim. Pacjentka nie potrafi samodzielnie się poruszać ani stać. Jest zdana na pomoc innych. Należy pomagać jej w ubieraniu i rozbieraniu. Chętnie się myje i górne partie ciała myje sama , nie potrafi się jednak zgiąć dlatego w higienie intymnej oraz nóg należy jej pomóc. Nie nosi wkładek ani pieluszek, kontroluje swoje potrzeby fizjologiczne. Z toalety pomaga jej skorzystać mąż.

Transfer

Panią trzeba przemieszczać z łóżka na wózek czy fotel, do toalety i na odwrót. W domu jest już kilka urządzeń ułatwiających transfer. Jest wózek inwalidzki z silnikiem i bez, specjalne uchwyty w łazience, specjalistyczne łóżko, nadstawka nad toaletę. W planie jest zamontowanie specjalnej szyny na sufit, do której zostanie przymocowana specjalna „winda” z sypialni do łazienki.

W nocy jeżeli podopieczna się przebudzi , czuwa mąż. Pan ma specjalną maskę ułatwiającą oddychanie.

Posiłki spożywa samodzielnie, należy zadbać aby były drobno pokrojone.

Jest w pełni sprawna intelektualnie, wszystko rozumie, dobrze słyszy i widzi , nie ma problemów z pamięcią. Jest bardzo miłą, rozmowną i serdeczną osobą. Lubi przebywać w ogrodzie, oglądać telewizję, czytać oraz spotykać się ze znajomymi.

Warunki bytowe opiekunki

Opiekunka mieszka w tym samym domu co podopieczna z mężem. Do swojej dyspozycji ma pokój z dostępem do Internetu. Łazienka oraz toaleta są wspólne. W tym samym gospodarstwie domowym zamieszkuje syn ale ma odrębne mieszkanie. Pomaga w robieniu większych zakupów i chętnie zabiera ze sobą opiekunkę. Czas wolny jest dobrze uregulowany. Papierosy można palić na zewnątrz domu.Ingolstadt to prześliczne miasto, jest główną siedzibą niemieckiego koncernu samochodowego Audi.

Od opiekunki oczekujemy komunikatywnej znajomości języka niemieckiego.

 


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 604 199 425 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 5567.

Powrót do ofert pracy