Szczegóły ogłoszenia

 • Wynagrodzenie netto: 1300 EUR netto / miesiąc
 • Termin rozpoczęcia zlecenia:
 • Miejsce pracy: Bad Lippspringe
 • Kod pocztowy: 33175
 • Długość zlecenia: od 3 do 8 tygodni, do uzgodnienia
 • Dostęp do Internetu: tak
 • Sklepy w pobliżu: tak
 • Płeć podopiecznego: mężczyzna
 • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Kim jest podopieczny

Od ponad 8 lat opiekujemy się młodym mężczyzną po wypadku. Ma uszkodzony mózg a w wyniku afazji (nie potrafi wypowiedzieć słów) porozumiewa się pisemnie – komunikuje się za pomocą specjalnego urządzenia (taki telefon komórkowy).

Wszystko rozumie co się do niego mówi, stan emocjonalno – intelektualny na poziomie 17-18 latka.

Jest niestety pacjentem zdanym całkowicie na opiekuna. Porusza się  jedynie  w elektrycznym wózku inwalidzkim, poza tym leży w łóżku. W dobre dni sam jedzie wózkiem na spacery, do znajomych.

Nie potrafi wstać o własnych siłach, trzeba podnieść go z wózka na łóżko i odwrotnie.  Jest specjalne łóżko obrotowo – pionizujące. W celu ułatwienia transferu zakłada się podopiecznemu również rodzaj specjalnego gorsetu z uchwytami po bokach.

Opiekun przejmuje całkowitą higienę osobistą. Podopiecznego trzeba codziennie myć, rano i wieczorem, ubierać, rozbierać. Ma założony specjalny cewnik moczowy w formie prezerwatywy. Pieluszki nosi profilaktycznie, za większą potrzebą opiekun przenosi podopiecznego na toaletę. Noce są spokojne.

Przygotowane posiłki potrafi zjeść samodzielnie ale powinny być drobno pokrojone. Podopieczny spożywa posiłki na stojąco, ma specjalne urządzenie do pionizowania.

Opiekujemy się młodym mężczyzną po wypadku, więc dzięki ubezpieczeniu, dofinansowaniu ze strony państwa niemieckiego i staraniom rodziny, mieszkanie jest całkowicie dostosowane do potrzeb osoby niepełnosprawnej. Jest specjalistyczne łóżko rehabilitacyjne, specjalne uchwyty w łazience, nakładka na toaletę, wózek elektryczny, pionizatory i inne wszelkie pomoce, nie ma barier architektonicznych.

Do podopiecznego przychodzi regularnie rehabilitant, logopeda oraz ergoterapeuta.

Jako, że pacjent jest młodą osobą (duchem bardziej niż ciałem) chętnie w obecności opiekuna wychodzi np.do kina, ogląda telewizję lub spędza czas w Internecie. Jest towarzyski, lubi spotkać się ze znajomymi

Warunki bytowe opiekuna i organizacja pracy na miejscu

Opiekun zamieszkuje wspólnie w mieszkaniu z podopiecznym. Ma do swojej dyspozycji  pokój i toaletę, łazienka do wspólnego użytku. W pokoju jest radio, telewizor i oczywiście dostęp do Internetu. Sklepy są pobliżu ale na większe zakupy można się wybrać samochodem. Czas wolny dobrze uregulowany.

Opiekun przejmuje wszystkie obowiązki, począwszy od opieki nad pacjentem, po robienie zakupów , gotowanie posiłków oraz utrzymanie porządku w mieszkaniu. Należy pamiętać aby plan zakupów i menu ustalać wcześniej z podopiecznym. Opiekujemy się młodym mężczyzną po wypadku, który pomimo zatrzymania się rozwoju intelektualnego, potrafi wyrazić co chce zjeść, czym się zająć.

Na miejscu jest zmiennik, który chętnie wprowadzi nowego opiekuna w obowiązki.

Wymagania:

Od opiekuna oczekujemy:

 • znajomości języka niemieckiego
 • doświadczenia w transferze i pielęgnacji
 • optymistycznego nastawienia
 • konieczne jest prawo jazdy
 • papierosy można palić tylko na zewnątrz domu.  Mile widziani młodsi opiekunowie – wiek opiekuna powinien być w miarę zbliżony do wieku podopiecznego.

Premia wakacyjna do 150 Euro – sprawdź jak ją zdobyć!

Zadzwoń – Pani Agnieszka (pn.-pt. 9-15) – tel. 666 018 151 lub wypełnij formularz zgłoszeniowy


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 666 018 151 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 1582.

Powrót do ofert pracy