Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1500 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: okolice Esslingen am Neckar
  • Kod pocztowy: 73728
  • Długość zlecenia: 6-8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta i mężczyzna
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 2

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Informacje o stanie podopiecznych

Starsza pani ma 98 lat i jest drobnej budowy ciała. To osoba bardzo sympatyczna i spokojna. Choruje na demencję. Jest też ogólnie osłabiona, zmęczona życiem i stanem, w którym znajduje się jej syn. W wyniku artrozy porusza się trochę niepewnie i chwiejnie. Swoje potrzeby fizjologiczne załatwia samodzielnie. Profilaktycznie nosi pieluszki, które sama sobie zmienia. Trzeba dbać o to, aby spożywała regularnie posiłki i przyjmowała odpowiednią ilość płynów. Czasami budzi się w nocy, ale nie wymaga obecności opiekunki. Zdarza jej się zapomnieć, co przed chwilą robiła czy mówiła. Bywa zdezorientowana. Lubi robić na drutach, chodzić na spacery i spotykać się ze znajomymi.

Dużego zaangażowania i stanowczej postawy opiekunki wymaga jej 73 letni syn. To osoba, która z pewnością zapewni opiekunce zajęcia na cały dzień. Jest typem bałaganiarza i osobą, która z higieną stoi mocno na bakier. Ma 190 cm wzrostu i 130 kg.  Przez swoją nadwagę stał się depresyjny. Jedyne jego zajęcia to siedzenie i jedzenie przed telewizorem. Bywa uciążliwy. Trzeba go mobilizować do mycia, przebierania się, utrzymania porządku w jego otoczeniu. Do porannej i wieczornej toalety przychodzą służby medyczne, które robią mu prysznic i zakładają Panu pończochy uciskowe oraz go przebierają. Podopieczny ma problemy z nietrzymaniem moczu i zdarza mu się nie zdążyć do toalety. Dla bezpieczeństwa nosi pieluszkomajtki. Porusza się samodzielnie.

Warunki mieszkaniowe i organizacja na zleceniu

Opiekun/ka mieszka z podopiecznymi w domku jednorodzinnym. To byłe gospodarstwo rolnicze. Do swojej dyspozycji ma duży, ładny, wyremontowany i umeblowany pokój. Jest wyposażony w telewizor, telefon oraz dostęp do Internetu. Łazienka i toaleta są wspólne. Wolnego czasu nie brakuje. Można się wybrać autobusem do pobliskiego miasta. Bieżące zakupy opiekunka robi na miejscu. Duże wsparcie ze strony rodziny.

Wymagania

Opiekun powinien być osobą stanowczą, asertywną i cierpliwą. Wymagamy dobrej znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia w opiece nad osobami starszymi i niesamodzielnymi. Można palić papierosy na zewnątrz domu.


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 602 706 521 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 5074.

Powrót do ofert pracy