Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1350 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Sindelfingen
  • Kod pocztowy: 71065
  • Długość zlecenia: do 27 lipca 2019
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta i mężczyzna
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 2

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Kim są nasi podopieczni?

To starsze małżeństwo, oboje w miarę samodzielne fizycznie. Potrzebują wsparcia w codziennych czynnościach.

Starszy Pan

Jest to opieka nad małżeństwem ale starszy pan jest bardzo samodzielny. Podopieczny choruje na raka, jest w dobrej kondycji. Sam się ubiera, rozbiera, myje itp. Opiekun pomaga tylko w nakremowaniu skóry i dokonuje poprawek kosmetycznych przy goleniu. Podopiecznemu trudno się samemu dokładnie ogolić. Wstaje i siada samodzielnie, przy chodzeniu korzysta z laski. Kontroluje potrzeby fizjologiczne, w nocy korzysta z kaczki. Jest osobą pozytywną, lubi sobie pośpiewać, posłuchać muzyki, dużo rozmawia przez telefon. Bardzo rzadko można zauważyć charakterystyczne dla podeszłego wieku problemy z pamięcią – np. zapomni numeru telefonu. Spokojnie przesypia noce.

Posiłki spożywa samodzielnie, nie ma żadnej diety, lubi tradycyjną kuchnię ale nie ziemniaki.

Starsza Pani

Starsza pani ma objawy demencji. Nie ma specjalnych zainteresowań, nie przejawia nadmiernej aktywności fizyczne i słownej, lubi siedzieć na fotelu. Jest spokojną osobą, ugodową, wycofaną we własnym świecie. Panią trzeba ubrać, pomóc w codziennym porannym i wieczornym myciu. Trzeba również pomóc przy wstawaniu i siadaniu (podopieczna bardzo dobrze współpracuje, nie ma szarpania i ciężkiego dźwigania). Potrafi chodzić z balkonikiem. Potrzeby fizjologiczne pod kontrolą – pieluszkę zakłada się na wszelki wypadek. W toalecie wymaga pomocy przy siadaniu, wstawaniu i oczyszczeniu. Pani nosi okulary, niedosłyszy, nie ma protezy zębowej – zachowała własne uzębienie. Spokojnie przesypia noce.

Posiłki spożywa samodzielnie, nie ma specjalnych przyzwyczajeń dietetycznych, nie lubi ziemniaków.

Ogólne informacje organizacyjne

Dwa razy w tygodniu przychodzi pani do pomocy w sprzątaniu.

Dłuższe wolne w środy – podopieczna od 10 do 16 jest w Tagespflege. Można spokojnie pojechać do Stuttgartu lub Böblingen środkami komunikacji publicznej (S-Bahn, dojazd do Böblingen ok. 11 min, Stuttgart Hbf ok. 40 min).

Dom jednorodzinny typu bliźniak w spokojnej okolicy, blisko las. Do dyspozycji opiekuna pokój z łazienką i toaletą do wyłącznego użytku, wyjście z pokoju na ogród.  W drugiej części bliżniaka mieszka syn (całkowicie odrębne gospodarstwo domowe). Codziennie na ok. 30 min wpada córka podopiecznych zobaczyć się z rodzicami.

Dostęp do Internetu przez WiFi

W domu jest kot – przebywa cały dzień na zewnątrz, wraca na posiłki i na noc.

Zakupy robi opiekun według własnego uznania – jedzie się samochodem (nowy Mercedes z automatyczną skrzynią biegów).

Krótki plan dnia:

Opiekun wstaje ok 8:00, starsza pani zazwyczaj 8:30 – 9:00. Podopieczny wstaje tak jak opiekun. Zanim podopieczna wstanie opiekun przygotowuje śniadanie i zjada je z starszym panem a podopieczna je ok 9:00.
Obiad ok 12:30 – nie lubią ziemniaków, chętnie jedzą ryż
Po obiedzie 2 godziny przerwy
Potem kawa- nie ma jednej ustalonej pory, czasami jest to 15:00, a czasem 17:00
18:00 kolacja
Podopieczni idą spać ok  20-20:30

Dużo oglądają telewizję, czytają gazety.

Kogo szukamy na to miejsce pracy?

Szukamy zmiennika, który rozumie, co to jest opieka nad małżeństwem.

Opiekuna, który potrafi współpracować ze starszymi ludźmi, szanuje to, że są nadal we własnym domu i chcą nadal prowadzić życie tak jak wcześniej. To takie miejsce pracy w opiece gdzie wymagane jest uszanowanie panujących tam obyczajów a nie zaprowadzanie własnych porządków na kilka tygodni pobytu.
Znajomość języka niemieckiego lepsza niż podstawy i czynne prawo jazdy są warunkiem koniecznym. Szukamy zmiennika, który jest po prostu dobrym człowiekiem. Opiekunowi, który obecnie jest na miejscu ( i nam oczywiście również) zależy, aby opieka nad tym małżeństwem była serdeczna. Zasługują na to.

Sprawdź, co zrobić aby za pracę w wakacje  zdobyć u nas premię letnią!


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 664 008 434 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 6762.

Powrót do ofert pracy

© 2015-2019 Praca w opiece w Niemczech od zaraz – CareWork