Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1350 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Stuttgart
  • Kod pocztowy: 70619
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta i mężczyzna
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 2

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Od prawie 3 lat opiekujemy się bardzo miłym i sympatycznym małżeństwem.

Starszy Pan jest niewidomy ale w miarę sprawny fizycznie i intelektualnie . Wymaga wsparcia i pomocy we wszystkich czynnościach. Przy myciu, ubieraniu, spożywaniu posiłków trzeba go zaprowadzać do toalety. Choruje też na osteoporozę i zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa w skrócie ZZSK lub choroba Marie-Strümplla-Bechterewa.W domu musi być wszystko na swoim miejscu tak aby starszy Pan mógł się swobodnie poruszać i aby się nie potknął. W mieszkaniu porusza się za pomocą rolatorka a na zewnątrz np. na spacerze należy Pana wziąć pod ramię i poprowadzić. Nie ma pieluszek, w nocy starszy Pan korzysta z tzw. „kaczki”,”basenu”. Nie trzeba do niego wstawać. przygotowane posiłki spożywa samodzielnie, zarowno starszy Pan jak i jego małżonka nie są kapryśni. Chętnie jedzą mięso, ryby, warzywa , sałatki, mogą to być również produkty –  mrożonki.

Podopieczny poza ślepotą dobrze słyszy, rozumie i mówi. Jest osobą sympatyczną, rozmowną, czasami jest poirytowany swoim upośledzeniem. Lubi spacery i ebooki (słuchać książek).

Żona podopiecznego ma 75 lata i jest o trzy lata starsza od męża. Poza reumatyzmem czuje się dobrze i jest samodzielna. Należy jej jedynie pomóc przy uczesaniu włosów, ponieważ bola ją stawy barkowe i nie potrafi dźwigać rąk. Raz w tygodniu bierze prysznic i wtedy równiez należy jej pomóc. Jest sprawna intelektualnie, dobrze widzi, słyszy i nie ma problemów z pamięcią. Chętnie uczestniczy w prowadzeniu domu np. w przygotowaniu listy zakupów.

Jest osobą spokojną i serdeczną, lubi spacery i wyjścia do restauracji. Z informacji opiekunki wiadomo, iż we wtorki są wyjścia do restauracji a czwartki są dniem robienia zakupów.

Warunki bytowe opiekunki

Opiekunka osób starszych ma do włąsnej dyspozycji umeblowany pokój z telewizorem oraz dostępem do Internetu. Łazienka i toaleta są do wspólnego użytku. To mieszkanie w domu wielorodzinnym tzw. bloku. Z czasem wonym nie ma problemu. Opiekunka codziennie po obiedzie ma czas na wypoczynek oraz dodatkowo 2 razy w tygodniu po 4 godziny.

Na miejscu jest samochód, więc na zakupy czy do restauracji ze starszym państwem można pojechać autem. W mieszkaniu nie pali się papierosów, jedynie na zewnątrz domu.

Wymagania

Od opiekunki oczekujemy dobrej znajomości języka niemieckiego oraz prawa jazdy i umiejętności prowadzenia samochodu.

 


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 664 191 711 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 4060.

Powrót do ofert pracy