Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1370 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Welver
  • Kod pocztowy: 59514
  • Długość zlecenia: od 3 do 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta i mężczyzna
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 2

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Opieka nad małżeństwem

To wyjątkowa oferta, pomimo iż jest to opieka nad małżeństwem. Podopieczni są po prostu „lieb”.

Starsi państwo są w dobrym stanie psychicznym, nie mają żadnych objawów demencji. Niestety oboje mają problemy z poruszaniem się. Starszy pan ma 86 lat i jest po amputacji nóg. Dzięki temu, że ma bardzo silne ręce, sprawnie przesiada się z wózka inwalidzkiego na łóżko i na odwrót. Wymaga głównie asekuracji i pomocy przy przestawieniu wózka inwalidzkiego przez próg. Kontroluje swoje potrzeby fizjologiczne. Higiena osobista i ubieranie odbywa się z pomocą opiekuna.

Jego 85-letnia małżonka również porusza się głównie na wózku, ze względu na komplikacje po operacji kolona i ogólne problemy po upadku oraz złamaniu miednicy i kości ogonowej. Starszej pani trzeba pomagać przy przesiadaniu się. Transfer nie jest trudny, pani pomaga, ma własne siły, ale ma również nadwagę. Kontroluje swoje potrzeby fizjologiczne, wymaga niewielkiej pomocy przy ubieraniu i myciu. Starsi państwo nie potrzebują stałej pomocy w nocy. Przesypiają je zazwyczaj spokojnie. Oboje relatywnie dobrze słyszą i widzą.

Organizacja pracy w opiece

Praca w dużym stopniu polega na bieżącym wsparciu starszych państwa w sytuacjach, kiedy ich stan zdrowia nie pozwala im na samodzielne wykonanie danej czynności. Starsza pani chętnie i dobrze gotuje. Nie jest w stanie sięgnąć po wszystkie niezbędne rzeczy, aby swobodnie przygotować posiłek. Trzeba jej asystować. Opiekun – jeżeli lubi – piecze ze starszą panią także ciasta.

Praktycznie całe prowadzenie domu, oprócz gotowania, spoczywa na opiekunie. Można ze wszystkim się ze spokojem uporać ale trzeba mieć umiejętności organizacyjne.

Zakupy robi syn, wspiera w razie potrzeby w opiece nad rodzicami. Na miejscu jest samochód ale rzadko się z niego korzysta ponieważ wszystko jest w pieszym zasięgu.

Dom jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Starsi państwo mieszkają na parterze. Mają wózki inwalidzkie. W łazience i ubikacji są uchwyty. Starsza pani ma łóżko rehabilitacyjne z pilotem do regulowania wysokości. Jest krzesełko toaletowe, balkonik oraz chodzik.

Opieka nad tym małżeństwem wymaga dużego zaangażowania ale starsi państwo – zwłaszcza podopieczna są przemili. Pracuje się tam jakby się było we własnym  domu. Starsi państwo są aktywni w godzinach od ok. 7 do 21, śpią oboje spokojnie.

Warunki pracy dla opiekuna i wymagania wobec kandydatów

Osobny, zamykany pokój i możliwość korzystania z innych pomieszczeń na piętrze domu. Łazienka i WC w weekendy do współużytkowania z synem starszych państwa. Jest rower na wycieczki. Dostęp do Internetu przez WiFi (W-LAN).  Jest telewizor. W domu nie pali się papierosów. Okolica jest atrakcyjna dla osób, które lubią spokój, świeże powietrze. Czas wolny dobrze zorganizowany. Miejscowość jest położona pomiędzy dwoma dużymi miastami niemieckimi – Soest (dojazd rowerem ok. 40 min) i Hamm (dojazd rowerem ok. 50 min).

Kogo szukamy?

Szukamy opiekuna z komunikatywną znajomością języka niemieckiego. Wymagane doświadczenie w pomocy przy pielęgnacji ciała osób częściowo niepełnosprawnych fizycznie. Mile widziana cierpliwa i życzliwa osobą z doświadczeniem w opiece nad seniorami lub osobami z niepełnosprawnością fizyczną. Gwarantowane wprowadzenie w obowiązki przez zmiennika.

Chcesz kandydować na tą ofertę pracy? Możesz zdobyć premię letnią!

Zadzwoń – Pani Agnieszka 666 018 151 (pn-pt. 9-15) lub wypełnij formularz zgłoszeniowy.


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 666 018 151 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 2726.

Powrót do ofert pracy