Szczegóły ogłoszenia

  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Herrenberg
  • Kod pocztowy: 71083
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta i mężczyzna
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 2

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Kim się opiekujemy ?

Małżeństwem w wieku 88 lat Pan i 84 lata Pani. Mieszkają sami w domu wielorodzinnym . Ich córka, która regularnie odwiedza rodziców mieszka 10 km dalej.

Starszy Pan miał wstrząśnienie mózgu, w skutek tego pojawiły się problemy z pamięcią. Ma wszczepiony rozrusznik serca oraz zażywa tabletki na rozrzedzenie krwi. W ubieraniu i myciu wymaga niewielkiej pomocy. Jest osłabiony, porusza się niepewnie, przy wstawaniu i siadaniu należy mu podać rękę. Nie nosi pieluszek, jedynie wkładki. Samodzielnie korzysta z toalety, przejściowo ma założony cewnik. Noce przesypia spokojnie, czasami się obudzi ale opiekunka nie musi do niego wstawać. Nosi okulary oraz aparat słuchowy. Zdarza mu się, że w ciągu dnia po prostu sobie wychodzi z domu nie informując o tym nikogo, gubi się i szuka drogi do domu. Należy mieć go „na oku”. Chce być nadal niezależny i wstydzi się swoich niedomagań.

Lubi kuchnię śródziemnomorską, nie przepada za rybami i ryżem ale chętnie je zupy.

Jego małżonka jest przemiłą osobą, cierpi na artrozę, często dokucza jej ból w ramionach, kolanach i nogach. Porusza się za pomocą chodzika. Ma podwyższone ciśnienie krwi. Podobnie jak starszy Pan wymaga pomocy w ubieraniu się, myciu i kąpieli. W pełni kontroluje swoje potrzeby fizjologiczne, nie nosi pieluszek. Preferuje tę samą dietę co małżonek.  Noce przesypia spokojnie. Nosi okulary, gorzej słyszy dlatego trzeba do niej mówić głośno i wyraźnie.

Pflegedienst przychodzi raz w tygodniu aby przygotować lekarstwa.

Warunki bytowe opiekunki/opiekuna

Pokój jest ładnie umeblowany, jest dostęp do bezprzewodowego  Internetu. Opiekunka/opiekun ma do swojej dyspozycji łazienkę i toaletę. Mieszkanie znajduje się w centrum, sklepy są w pobliżu, można pójść na piechotę, jest torba na kółkach. Na miejscu jest samochód z automatyczną skrzynią biegów.   Czas wolny dobrze uregulowany, codziennie po południu oraz 2 razy w tygodniu po 4 godziny. W czasie wolnym opiekunki, do domu przychodzi sprzątaczka ale głównie do towarzystwa.

Mile widziane prawo jazdy ,niestety nie można palić papierosów. Na tym zleceniu potrzebna jest opiekunka/opiekun z dobrym niemieckim.

 


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 65 511 45 50 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 6027.

Powrót do ofert pracy