Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1400 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Ostfildern
  • Kod pocztowy: 73760
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: nie
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta i mężczyzna
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 2

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Opieki wymaga para małżeńską

Seniorka jest drobnej budowy. Choruje na parkinsona. Słabo widzi i słyszy. Starsza pani cierpi również na chroniczne bóle związane z osteoporozą. Następstwami choroby parkinsona są sztywniejące mięśnie, osłabienie oraz problemy z poruszaniem się – między innymi niepewny chód. Potrafi sama wstać i usiąść, porusza się za pomocą balkonika. Nosi wkładki higieniczne, z toalety korzysta samodzielnie, ale trzeba jej pomóc się ubrać. Wymaga wsparcia podczas porannej i wieczornej toalety, kąpieli i zmiany wkładek higienicznych.

Do starszej Pani przychodzi Pflegedienst (służby medyczne). Personel zakłada pończochy uciskowe i przygotowuje lekarstwa. Seniorka przesypia spokojnie noce. Posiłki spożywa samodzielnie, należy jednak dopilnować, aby przyjmowała odpowiednią ilość płynów. Jest osobą zdystansowaną i spokojną. Lubi porządek, chętnie pomaga w gotowaniu.

Jej mąż, oprócz parkinsona, choruje na cukrzycę. Miewa zawroty głowy, słabo słyszy. Porusza się tak jak małżonka za pomocą balkonika. Samodzielnie korzysta z toalety, nosi wkładki higieniczne. Służby medyczne, tak jak w przypadku żony zakładają mu pończochy uciskowe i przygotowują lekarstwa. Podopieczny nosi okulary i aparat słuchowy. W nocy śpi spokojnie.

Obydwoje Państwo są wierzący, uczęszczają na msze święte. To spokojni i serdeczni ludzie. Mieszkają obok swojej córki z rodziną w domku z trawnikiem i ogródkiem kwiatowym.

Warunki mieszkaniowe opiekunki

Dla opiekunki osób starszych zostało przygotowane małe mieszkanko z wyjściem na ogród. Jest tam pokój, mała kuchnia oraz łazienka i prysznic do własnego użytku. W domu nie można palić papierosów. Podopieczni nie wymagają stałej obecności opiekunki w domu. Codzienna przerwa w godzinach popołudniowych oraz dwa razy w tygodniu po 4 godziny. W czasie wolnym można wybrać się np. na spacer po okolicy lub na wycieczkę rowerową.

Cotygodniowe zakupy organizuje zazwyczaj córka.  Na miejscu jest również rower, na którym można pojechać do sklepu po mniejsze sprawunki.

Do podopiecznych najlepiej dojechać małym busikiem pod wskazany adres.

Oczekiwania wobec opiekunki

Od opiekunki oczekujemy dobrej znajomości języka niemieckiego. Poszukujemy osoby, która nie pali papierosów. Mile widziana spokojna i odpowiedzialna opiekunka.


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 696 814 159 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 5841.

Powrót do ofert pracy