Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1250 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Bad Lippspringe
  • Kod pocztowy: 33175
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: mężczyzna
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Kim jest podopieczny

Od ponad 5 lat opiekujemy się młodym mężczyzną po wypadku. Ma uszkodzony mózg a w wyniku afazji, komunikuje się za pomocą specjalnego urządzenia (taki telefon komórkowy). Wszystko rozumie co się do niego mówi. Jest niestety pacjentem zdanym w stu procentach na opiekuna. Porusza się  jedynie  w elektrycznym wózku inwalidzkim, poza tym leży w łóżku. Nie potrafi wstać o własnych siłach, trzeba podnieść go z wózka na łóżko i odwrotnie. Opiekun przejmuje całkowitą higienę osobistą. Podopiecznego trzeba codziennie myć, rano i wieczorem, ubierać, rozbierać. Ma założony specjalny cewnik moczowy w formie prezerwatywy tzw UROPEN. Pieluszki nosi profilaktycznie, za większą potrzebą opiekun przenosi podopiecznego na toaletę. Noce są spokojne , opiekun wstaje sporadycznie w wyjątkowych sytuacjach. Przygotowane posiłki potrafi zjeść samodzielnie ale powinny być drobno pokrojone. Mieszkanie jest dodotosowane do osoby niepełnosprawnej, jest specjalistyczne łóżko rehabilitacyjne, specjalne uchwyty w łązience, nakładka na toaletę no i nie ma barier (progów). Do podopiecznego przychodzi regularnie rehabilitant, logopeda oraz ergoterapeuta. Jako, że pacjent jest młodą osobą chętnie w obecności opiekuna wychodzi np.do kina, ogląda telewizję lub spędza czas w Internecie. Jest towarzyski, lubi spotkać się ze znajomymi.

Warunki bytowe opiekuna i organizacja pracy na miejscu

Opiekun zamieszkuje wspólnie w mieszkaniu z podopiecznym. Ma do swojej dyspozycji  pokój i toaletę, łazienka do wspólnego użytku. W pokoju jest radio, telewizor i oczywiście dostęp do Internetu. Sklepy są pobliżu ale na większe można się wybrać samochodem. Czas wony uregulowany.

Opiekun przejmuje wszystkie obowiązki, począwszy od opieki nad pacjentem, po robienie zakupów , gotowanie posiłów oraz utrzymanie porządku w mieszkaniu. Należy pamiętać aby plan zakupów i menu ustalać wcześniej z podopiecznym.  Na miejscu jest zmiennik, który chętnie wprowadzi opiekuna w obowiązki.

Wymagania

Od opiekuna oczekujemy dobrej znajomości języka niemieckiego, doświadczenia w transferze, optymistycznego nastawienia. Konieczne jest prawo jazdy. Papierosy można palić tylko na zewnątrz domu.  Wiek opiekuna powinien być w miarę zbliżony do wieku podopiecznego.

Premia Świąteczna !

Dodatkowa premia za Wigilię i 2 dni świąt Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok. Za każdy z tych dni otrzymasz dodatek świąteczny w wysokości 85 EUR brutto.


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 666 018 151 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 1582.

Powrót do ofert pracy

© 2015-2019 Praca w opiece w Niemczech od zaraz – CareWork