Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1400 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Dinkelsbühl
  • Kod pocztowy: 91550
  • Długość zlecenia: od 4 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta i mężczyzna
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 2

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Podopieczna cierpi na celiakię i zespół nieuwagi jednostronnej

Starsza pani nie ma fizycznych ograniczeń w poruszaniu się (sama wstaje, siada, chodzi). Ubiera i rozbiera się  samodzielnie, myje się sama (aczkolwiek niechętnie), kontroluje potrzeby fizjologiczne.

Problemem przy poruszaniu się  jest tylko tzw. Neglect Syndrome, czyli zespół połowicznego widzenia, zwany również zespołem nieuwagi jednostronnej. Podopieczna nie widzi przedmiotów i obszarów, które znajdują się po jej prawej stronie.

Jeżeli np. na prawej stronie schodów ktoś postawi buty, podopieczna nie będzie ich widziała i może się potknąć. To samo dotyczy np. przechodzenia przez ulicę – nie zobaczy samochodu czy rowerzysty. Jeżeli na talerzu mięso znajdzie się przy jego prawej krawędzi, również nie będzie tego widziała.

Ten syndrom jest skutkiem wylewu, który spowodował dodatkowo afazję ale poziom komunikatywności nie jest tak zaburzony jak przy chorych na demencję.

Oprócz skutków wylewu podopieczna od lat jest na diecie bezglutenowej, ponieważ choruje na celiakię (niem. Zölliakie)

Dieta bezglutenowa dla podopiecznej

Należy znać i ściśle przestrzegać zasad diety bezglutenowej. Pani chętnie odżywa się zdrowo, chętnie je owoce i warzywa, świeże sałatki. Nie jest wegetarianką ale mięso je nie każdego dnia. Stosowanie diety w tym miejscu jest o tyle łatwe, że jest to opieka „na Bawarii”. Jest tu dużo żywności regionalnej i ekologicznej. Podopieczna nie stawia wysokich wymagań pod względem posiłków – ważne, żeby było zdrowo, bezglutenowo i „öko” i przeznacza na ten cel odpowiednie środki finansowe.

Mąż podopiecznej

Mąż starszej pani jest objęty głównie pomocą w prowadzeniu gospodarstwa domowego. Ze względu na wiek porusza się bardzo powoli (z balkonikiem, sam wstaje, siada, korzysta z toalety itp.). Niekiedy prosi o drobną pomoc przy ubieraniu się. Trzeba mu pozwolić żyć w jego tempie i w jego świecie. Głównym podopiecznym jest starsza pani, pan daje sobie radę.

Dodatkowa pomoc dla opiekunki

Co 14 dni przychodzi pomoc domowa do większych porządków (jeżeli będzie taka potrzeba, rodzina może zamówić usługi częściej). Dla klienta najważniejsi są rodzice a nie super porządek w domu.

Ogrodem przed domem zajmują się dzieci, mieszkają ok. godziny jazdy od rodziców.

Służby medyczne przychodzą rano i wieczorem podać zastrzyk podopiecznej i nałożyć pończochy uciskowe.

Dodatkowa pomoc z Diakonie na czas wolny opiekunki, na zmianę z córką.

Opieka „na Bawarii” – dobre warunki bytowe

Duży dom jednorodzinny, ładny ogród przed domem. Dla opiekuna pokój ok. 17 m kw, ładnie urządzony, telewizor z niemieckimi programami, dostęp do Internetu przez WiFi.  Markety, piekarnia w pieszym zasięgu. Niedaleko jest kryty basen i sauna, jest gdzie się odprężyć po pracy. Ładne, zadbane miasteczko „na Bawarii”, gdzie opieka może być połączona ze zwiedzaniem okolicy.

Wymagania

Oferta pracy skierowana w pierwszej kolejności do opiekunek, które same muszą lub chcą stosować dietę bezglutenową. Ułatwi to znacznie wspólne funkcjonowanie w zakresie wyżywienia. Oczekujemy znajomości języka niemieckiego w stopniu umożliwiającym prowadzenie rozmowy o codziennych sprawach związanych z opieką. Prawo jazdy mile widziana ale nie jest warunkiem koniecznym. Palenie papierosów możliwe tylko na zewnątrz.

Oferujemy wynagrodzenie zależne od znajomości języka niemieckiego i długości pobytu. Stawka wyjściowa – 1400 euro i możliwość zdobycia naszej premii wakacyjnej!

Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 602 706 521 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 7295.

Powrót do ofert pracy

© 2015-2019 Praca w opiece w Niemczech od zaraz – CareWork