Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1200 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Freiburg im Breisgau
  • Kod pocztowy: 79102
  • Długość zlecenia: 4 tygodnie
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Starsza Pani we wrześniu skończyła 91 jest drobnej budowy. Mieszka sama w mieszkaniu z tarasem. Jakiś czas temu straciła dwójkę dorosłych dzieci. Stała się przez to bardzo smutna i depresyjna. Ze względu na wiek jest mocno osłabiona i ma początki Parkinsona. Tylko w stanach przesilenia bardziej trzęsą jej się ręce. Poza tym objawy są delikatne. Prawie nie widzi, cierpi na tak zwane zwyrodnienie plamki żółtej związanej z wiekiem (AMD).

Ponieważ Pani często się w nocy budzi i korzysta z toalety, jej opiekun prawny zapewnił nocną opiekę medyczną. Każdej nocy przy starszej pani czuwa pielęgniarka, która nie tylko opiekuje się w nocy ale również raz w tygodniu kąpie podopieczną. Pani nosi profilaktycznie pieluszki . Z toalety korzysta z niewielką pomocą opiekunki przy wstawaniu i siadaniu.

Codzienną, poranną i wieczorną toaletę oraz ubieranie i rozbieranie przejmuje opiekunka.

Pani porusza się o własnych siłach ale potrzebuje pomocy. W domu są wszystkie potrzebne urządzenia ułatwiające przemieszczanie się starszej Pani. Jest winda przyschodowa, wózek inwalidzki, balkonik, łóżko rehabilitacyjne oraz nadstawka nad toaletę. Dwa razy w tygodniu przychodzi z wizytą lekarz i rehabilitant.

To miła, spokojna Pani, często odwiedzają ją znajomi, jej jedyna rodzina to daleka kuzynka, która raczej rzadko ją odwiedza. Pani lubi

 

Warunki mieszkaniowe ,organizacja pracy oraz oczekiwania wobec opiekunki

Dla opiekunek przeznaczone są dwa pokoje jeden dla pielęgniarki na czas nocnej opieki a drugi dla opiekunki. To przestronny duży , umeblowany pokój z dostępem do Internetu. Toaleta i łazienka są do własnego użytku. Jest sporo czasu wolnego. Codziennie od 14.00 do 16.00 oraz 2 x w tygodniu po 4 godziny. Podopieczna może tez na dłużej zostać sama. W tym czasie warto zrobić zakupy. Sklepy są nieopodal 5 min na piechotę. Opiekunka prawna odwiedza podopieczną kilka razy w tygodniu. Robi większe zakupy, organizuje wizyty lekarskie, zabiera starszą Panią na spacery.

Opiekunka ma naprawdę komfortowe warunki pracy. Do jej obowiązków należy utrzymanie ładu i porządku w mieszkaniu oraz gotowanie posiłków. Należy zadbać aby zawsze były drobno pokrojone.

Przy ładnej pogodzie należy zadbać o kwiatki na tarasie. Papierosy można palić na zewnątrz domu

Opiekunkę z dworca odbiera opiekunka prawna, która również wprowadzi na miejscu we wszystkie obowiązki.

Od opiekunki oczekujemy dobrej lub mocno komunikatywnej znajomości języka niemieckiego, empatii oraz umiejętności kulinarnych.


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 696 814 159 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 4761.

Powrót do ofert pracy