Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1400 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: okolice Stuttgartu
  • Kod pocztowy: 73669
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta i mężczyzna
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 2

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Podopieczny

Starszy pan ma 90 lat i choruje na demencję. Nie wymaga szczególnej opieki. Potrafi samodzielnie wykonać poranną i wieczorną toaletę, wziąć prysznic i się ubrać. Porusza się za pomocą laski spacerowej. Nie nosi pieluszek, ani wkładek higienicznych. Nie ma problemów z kontrolowaniem potrzeb fizjologicznych. Noce przesypia spokojnie. Samodzielnie spożywa posiłki. Mimo wieku jest bardzo sprawny fizycznie.

Do jego ulubionych zajęć należy oglądanie telewizji i czytanie. Lubi też przebywać w ogrodzie. Jest raczej wycofaną osobą, chodzi swoimi ścieżkami. Ze względu na rozwój choroby bywa poddenerwowany i nieprzyjemny w kontaktach z innymi. Zdarza mu się wejść w konflikt z żoną lub opiekunką, a po kilku chwilach zapomina o swoim zachowaniu i wszystko wraca do normy. Gdy podopieczny szuka powodu do sprzeczki, żona najczęściej ignoruje jego zachowanie. Gdy bywa nieuprzejmy wobec opiekunki, starsza pani zawsze staje w jej obronie. Radzi, aby nie zwracać uwagi na nietaktowne zachowania męża. Niestety jest to objaw choroby, któremu nie można zaradzić.

Podopieczna

Podopieczna ma 84 lata. Jest po operacji wszczepienia rozrusznika. Zabieg mocno ją osłabił, ale powolutku wraca do zdrowia. Porusza się za pomocą chodzika, a gdy jest w lepszej kondycji danego dnia, stara się korzystać tylko z laski spacerowej. Gdy jest osłabiona, opiekunka wspiera ją w czynnościach związanych z higieną ciała i przebieraniem się. Profilaktycznie nosi wkładki higieniczne lub pieluszkomajtki. Starsza pani jest bardzo zdeterminowana, aby wrócić do pełnej sprawności. Każdego dnia pokonuje spacerkiem krótkie dystanse, cały czas ćwiczy. Zdarza jej się zapomnieć o przyjmowaniu leków, dlatego należy jej przypominać o tym, aby zażyła lekarstwa.

Dodatkowe informacje

Podopieczni nie wymagają stałej opieki. Są na tyle sprawni, że radzą sobie, gdy opiekunka wychodzi z domu, aby zrobić zakupy lub gdy korzysta z przerwy. Praca w tym miejscu polega głownie na wsparciu seniorów w wykonywaniu codziennych czynności oraz na prowadzeniu gospodarstwa domowego. Jest sporo wolnego czasu.

Podopieczni mieszkają w domku jednorodzinnym z małym ogródkiem kwiatowym i trawnikiem. Sklepy są w pobliżu. Na większe zakupy można pojechać samochodem. Dla opiekunki przygotowano osobny, umeblowany pokój z dostępem do Internetu.

Kogo poszukujemy

Poszukujemy osoby, która dobrze posługuje się językiem niemieckim i posiada czynne prawo jazdy. Opiekunka powinna być osobą stanowczą i asertywną. Mile widziane zdolności kulinarne.

Premia wakacyjna

Jeśli przepracujesz 30 dni na zleceniu w Niemczech między 15 lipca a 14 września, dodatkowe 100 EUR netto będzie Twoje! Jeśli przepracujesz 50 dni, to otrzymasz aż 150 EUR !

Nawet 150 EURO NETTO premii za pracę w wakacje – ruszamy z naszą wakacyjną akcją!


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 698 909 075 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 6423.

Powrót do ofert pracy