Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1230 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Schlier
  • Kod pocztowy: 88281
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: nie
  • Płeć podopiecznego: mężczyzna
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Nasz podopieczny

To 94 letni, spokojny i mało wymagający senior.  Tak naprawdę potrzebuje kogoś do towarzystwa oraz  pomocy w  życiu codziennym . Do tej pory opiekowała się nim rodzina, która mieszka w tym samym domu. Podopieczny choruje na demencję jest osobą spokojną, pogodną, raczej pozbawioną motywacji do życia. Podopieczny pod czujnym okiem opiekunki sam się myje i ubiera. Kąpiel w każdy czwartek przejmuje syn. Nie wymaga pomocy w poruszaniu się, można rzec , że jest bardzo sprawny, aktywny i dobrze zbudowany. Ma 180 cm wzrostu i 94 kg. Ma problem z nietrzymaniem moczu dlatego nosi wkładki i pieluszki. Poza tym w pełni kontroluje pozostałe cznności fizjologiczne. Dwa razy w tygodniu przychodzą służby medyczne. Częściowo pomagają w ubieraniu się i przygotowują potrzebne materiały higieniczne. W poniedziałki i piątki starszy Pan przebywa w domu dziennego pobytu od 09.00 do 15.30, a  w czwartki od 15.00 do 17.30 senior bierze udział w spotkaniu przy kawce dla chorych na demencję. Na wszystkie spotkania opiekunka zawozi podopiecznego samochodem. W środy przychodzi pielęgniarka, która umila czas starszemu Panu, oglądając z nim zdjęcia, grając w gry towarzyskie. Czasami w czwartki senior wychodzi do restauracji ze znajomym. Podopieczny ma swoje przyzwyczajenia żywieniowe, ziemniaki lub ryba powinny być rozdrobnione na papkę. Na śniadanie z reguły je chleb z marmoladą, na obiad ciepły posiłek, na deser – herbatę , owoce lub ciasto, wieczorem kolację z zimnym napojem.

Dobrze widzi, gorzej słyszy, ma problemy z pamięcią krótkotrwałą, jego forma psychiczna uzależniona jest od dnia i pory. Przy domu podopiecznego jest ogród i trawnik. Starszy Pan lubi spędzać tam czas. Syn podopiecznego hoduje kozy , barany i kury ale sam się o nie troszczy i dba o cały  inwentarz. W domu jest też akwarium z rybkami.

Warunki bytowe opiekunki organizacja pracy na miejscu

Ładny i duży, jasny  pokój z widokiem na ogród, w którym znajdują się łóżko, szafa, biurko, fotel, regał i krzesło. Toaleta i łazienka są do wspólnego użytku. Jedna toaleta jest w łazience druga jest oddzielna. Na miejscu do dyspozycji jest rower i samochód z automatyczną skrzynią biegów. Internet jest bezprzewodowy. W domu nie można palić papierosów, to absolutnie zlecenie dla osoby niepalącej papierosy.

Zakupy robi częściowo opiekuna a częściowo są dostarczne do domu, np. pieluchy i wkładki higieniczne. Czas wolny opiekunki : zawsze wtedy gdy starszy Pan ma zajęcia w grupie , jest w  DDP (dom dziennego pobytu) albo przebywa ze znajomym lub rodziną. W bieżące obowiązki wprowadzi opiekunkę zmienniczka lub ktoś z rodziny.

Wymagania

Od opiekunki oczekujemy dobrej lub komunikatywnej znajomości języka niemieckiego, umiejętności prowadzenia samochodu z automatyczną skrzynią biegów.

 


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 696 814 159 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 6002.

Powrót do ofert pracy