Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1250 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: okolice Dornstetten
  • Kod pocztowy: 72296
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Nasza podopieczna

Jest to starsza pani w wieku 81 lat, którą zmogła demencja. Otoczona jest czułą i serdeczną opieką nie tylko ze strony naszych opiekunek ale również własnej rodziny. Podopieczna jest osobą wymagającą dużego wsparcia w codziennych czynnościach pielęgnacyjnych i poruszaniu się (spędza większość czasu w łóżku a jeżeli jest konieczny transfer zawsze pomaga syn). Jest przyjazną, ugodową osobą, która lubi jak się ją pogłaszcze czy przytrzyma za rękę. Jest przyzwyczajona do bliskości.

Informacje o obowiązkach

Około 6.30 przychodzą niemieckie służby medyczne do podawania leków, trzeba im otworzyć drzwi. Poranną i wieczorną toaletę wykonuje opiekunka w łóżku (podopieczna nosi pieluszki).

Seniorka ma bardzo słabe nogi, z pomocą syna zrobi najwyżej kilka kroków. Przesadza się panią od czasu do czasu na wózek lub krzesełko toaletowe (ok. 160 cm/75 kg), ale tak jak pisaliśmy – zawsze pomaga przy tym syn, pani jeszcze współpracuje, opiekunka nie jest sama obciążona transferem.  W ciągu dnia kilka razy należy zmierzyć ciśnienie i zapisać wyniki.

Noce są spokojne, bez zakłóceń.
Sprzątanie, gotowanie, zakupy należą do obowiązków opiekunki (ciężkie zakupy załatwia syna samochodem). Posiłki przygotowuje opiekunka, najczęściej podaje się je również do łóżka ale starsza pani je częściowo samodzielnie. Nie ma specjalnej diety, pani czasami nie chce jeść obiadu ale przepada za chlebem, którego kromką można ją skusić do zjedzenia bez grymaszenia.

Podopieczna mało mówi sama od siebie ale odpowiada na zadane pytania. Wie gdzie jest, poznaje synów, poznaje opiekunkę ma orientację w czasie i w przestrzeni. Nie jest agresywna, jest bardzo przyzwyczajona do bliskości. Zarówno opiekunka jak i synowie przytulają podopieczną, trzymają za rękę podczas oglądania TV.

Rodzina podopiecznej

Jeden z synów z rodziną mieszka w tym samym domu (osobne gospodarstwo domowe), drugi odwiedza mamę. Obaj są wzorcem właściwej postawy dzieci wobec potrzebujących rodziców. Pomagają, troszczą się, okazują mamie miłość i wsparcie w ciężkiej chorobie. Bardzo dobrze odnoszą się również do naszych opiekunek, szanują pracę.

Informacje organizacyjne

Zadbany, czysty dom z trawnikiem w niewielkiej miejscowości. Dla opiekunki przeznaczony jest wygodnie urządzony, nieduży pokój na tym samym poziomie, gdzie mieszka starsza pani (nie ma „biegania” po schodach do siebie). Dostęp do Internetu przez WiFi (W-Lan). Czas wolny dobrze zorganizowany –  codzienne przerwy, w niedzielę dłuższe wolne.

W pieszym zasięgu jest kościół (ewangelicki). Jest mały market, piekarnia, apteka, poczta itp.

Małe miasteczko, położone w połowie drogi pomiędzy Tübingen a Offenburgiem. Czyste powietrze, spokój, można odpocząć od miejskiego zgiełku.

Kogo szukamy?

Opiekunki, która nawet jeżeli nie potrafi dobrze mówić po niemiecku, potrafi okazać zachowaniem serdeczność i wsparcie. W tym miejscu pracy w opiece najlepiej sprawdzi się osoba, która nie unika kontaktu fizycznego z podopiecznym, potrafi przytulić, cmoknąć starszą panią w policzek, potrzymać za rękę. Wymagane doświadczenie w pielęgnacji chorego w łóżku. Podana stawka nie zawiera premii letniej – sprawdź, jak ją zdobyć! 

Potrzebujesz więcej informacji?  Zgłoś się do Pani Kamili w Oddziale w Lesznie (tel. +48 65 511 45 50)  lub wypełnij formularz kontaktowy:


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 535 909 300 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 6358.

Powrót do ofert pracy

© 2015-2019 Praca w opiece w Niemczech od zaraz – CareWork