Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1450 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: okolice Essen
  • Kod pocztowy: 45966
  • Długość zlecenia: minimum 6 do 12 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta i mężczyzna
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 2

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Kogo szukamy?

Doświadczonej pary opiekunów osób starszych. Obie osoby MUSZĄ dobrze znać język niemiecki. Pani opiekuje się panią, pan jej mężem. W tej sytuacji nie wystarczy aby tylko jedna osoba dobrze mówiła w języku niemieckim.

Podopieczna

Bardzo szczupła i wysoka pani, 79 lat, bardzo osłabiona. Główne schorzenia to problemy z wątrobą i początki polineuropatii. Bardzo mało je i pije, trzeba ją motywować i troskliwie namawiać. Rozmowna, całkowicie sprawna psychicznie, bez jakichkolwiek objawów problemów z pamięcią czy orientacją. Większość czasu spędza w łóżku. Trzeba jej pomóc wstać i usiąść. Potrafi jeszcze sama zrobić kilka kroków z balkonikiem. Mycie i zmiana pieluszek (nietrzymanie moczu) w łóżku. Pomoc przy wyjściu do ubikacji i oczyszczeniu. Noce przesypia spokojnie.

Podopieczny

Wysoki pan, normalnej budowy ciała, w podobnym wieku jak małżonka. Liczne schorzenia – zmiany nowotworowe skóry, niewydolność trzustki, białaczka. Ze względu na osłabione serce otrzymuje leki rozrzedzające krew – tzw. Macumarpatient. Jest osobą leżącą, mycie, ubieranie w łóżku. Całkowita utrata kontroli nad czynnościami fizjologicznymi (pieluszki).  Pieluszkę trzeba zmienić również jeden raz w nocy, poza tym śpi spokojnie. Wymagany jest typowy transfer. Pan jest waleczny, sprawny umysłowo, próbuje pomagać ile się da, jednak choroby nie dają za wygraną.  Typowy „Rollstuhlpatient”.  Miewa ataki silnych dolegliwości bólowych, przebywa wtedy przez kilka dni w szpitalu i wraca do domu.

Bardzo dobre relacje małżeńskie i sąsiedzkie

Nasi podopieczni jeszcze kilka miesięcy temu byli sprawni i samowystarczalni. Choroby i ograniczenie samodzielności pojawiły się u nich prawie jednocześnie. Są skromnymi ludźmi, widać, że są kochającym i zgodnym małżeństwem. Mają dobrze rozwinięty system pomocy sąsiedzkiej, bardzo lubiani przez najbliższe otoczenie, które chętnie ich wspiera.

Dieta i nawyki żywieniowe

Starsi państwo nie mają specjalnych wymogów co do wyżywienia. Starszą panią trzeba pilnować, żeby jadła. Posiłki – ze względu na wiek i schorzenia – powinny być raczej lekkostrawne.

Informacje organizacyjne

Dom dwurodzinny, podopieczni mają mieszkanie na parterze. Dla opiekunów  dwa nieduże pokoje z łazienką i WC do wyłącznego użytku w suterenie. Małe okno ale pomieszczenia świeżo odnowione, nowe meble, na łóżkach nowe materace itp. Skromnie ale wygodnie. Dostęp do Internetu przez WiFi.

Zakupy i przyrządzanie posiłków całkowicie w gestii naszych opiekunów. Do pomocy w sprzątaniu przychodzi Putzfrau. Ogrodem przed domem zajmuje się od lat ogrodnik ( z Polski). Stała opieka lekarska. Dobra, przyjazna współpraca.

Na miejscu jest samochód z tradycyjną skrzynią biegów. Do większych sklepów jest ok. 3 km, posiadanie prawa jazdy przez jednego z opiekunów ułatwia robienie większych sprawunków.

Czas wolny dobrze uregulowany, z tym, że rzadko można opuścić dom we dwoje. Raczej jedna osoba zostaje a druga wychodzi.

W obowiązki wprowadzą nasi opiekunowie, którzy kończą prawie trzymiesięczną zmianę.

Jak aplikować?

Prosimy o e-mail na adres: dlewandowska@carework.pl  – z podaniem tylko imion (RODO!) i numerów telefonu oraz  przedziału czasowego, pomiędzy godz. 9 a 17, w jakim możemy sprawdzić najpierw znajomość języka niemieckiego.

Do stawki podanej w zleceniu nie jest doliczona premia wakacyjna – jej uzyskanie zależy od długości zmiany

Zachęcamy do zgłoszeń. Ludzie skromni, schorowani ale warto – tu pięknie widać, jak pomimo wieku i problemów zdrowotnych małżeństwa   zachowują miłość i wzajemną troskę o siebie.

Można również skorzystać z formularza aplikacyjnego poniżej:


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 602 706 521 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 7275.

Powrót do ofert pracy

© 2015-2019 Praca w opiece w Niemczech od zaraz – CareWork