Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1300 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Küssaberg
  • Kod pocztowy: 79790
  • Długość zlecenia: 8 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta i mężczyzna
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 2

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Nad kim sprawujemy opiekę?

Opiekujemy się małżeństwem.

90-letnia seniorka, choruje na demencję (zachowana orientacja w czasie i przestrzeni, brak tendencji do ucieczek, brak agresji) i ma problemy z nietrzymaniem moczu. Nosi wkładki higieniczne dla bezpieczeństwa. Podopieczna jest bardzo szczupła. Ma 165 cm wzrostu i waży 48 kg. Do zadań opiekunki/opiekuna poza prowadzeniem gospodarstwa domowego należy również pomoc w dbaniu o higienę osobistą starszej pani (poranna i wieczorna toaleta oraz kąpiel/prysznic), wsparcie przy ubieraniu i rozbieraniu. Seniorka nie lubi się myć. Trzeba ją zmotywować do zadbania o higienę. Potrafi samodzielnie się poruszać. Ewentualnie korzysta z pomocy chodzika. Podopieczna preferuje świeże, zdrowe posiłki. Bardzo lubi jeść warzywa. Seniorka nie ma problemów ze wzrokiem. Nosi aparat słuchowy. Możliwe problemy z porozumiewaniem się są skutkiem choroby, która doprowadza do ograniczenia pamięci krótkotrwałej.

Mąż podopiecznej jest o rok od niej starszy. Choruje na artrozę stawu kolanowego. Jednak jest całkowicie samodzielny i nie wymaga pomocy podczas mycia się (chętnie dba o higienę osobistą) i ubierania. W pełni kontroluje swoje potrzeby fizjologiczne. Nie nosi wkładek higienicznych ani pieluszek. Starszy pan nie ma problemów ze wzrokiem i słuchem. Komunikacja przebiega bez zakłóceń.

Nie ma pracy nocnej na zleceniu. Seniorom zdarza się wstać w nocy, jednak nie wymagają wtedy pomocy opiekuna/opiekunki.

Warunki mieszkaniowe i organizacja pracy

Opiekunka/opiekun mieszka wraz z podopiecznymi w ich domu dwurodzinnym. Do swojej dyspozycji ma osobne mieszkanko z umeblowanym pokojem z dostępem do bezprzewodowego Internetu. Jest również osobna łazienka i toaleta. Rodzina udostępniła opiekunowi/opiekunce rower. Można korzystać z telefonu u podopiecznych – są tanie połączenia na numery stacjonarne do Polski. Czas wolny najlepiej omówić z rodziną na miejscu. Jest codzienna przerwa popołudniowa oraz 2 razy w tygodniu po 4 godziny odpoczynku. Podopieczni mogą pozostać kilka godzin sami w domu. Nie jest wymagana stała opieka nad seniorami. Sklepy są w pobliżu. Na zakupy można pójść pieszo lub podjechać rowerem. Większe sprawunki organizuje rodzina. Papierosy można palić na zewnątrz domu.

Wymagania wobec opiekunki

Od opiekunki/opiekuna oczekujemy dobrej znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia w opiece nad osobami starszymi. Dodatkowym atutem będą zdolności kulinarne.

Premia Świąteczna!

Dodatkowa premia za Wigilię i 2 dni świąt Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok. Za każdy z tych dni otrzymasz dodatek świąteczny w wysokości 85 EUR brutto.


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 602 706 521 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 5920.

Powrót do ofert pracy