Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1350 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Denkendorf
  • Kod pocztowy: 73770
  • Długość zlecenia: 6 tygodni
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 1

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Nasza podopieczna

Starsza pani, którą się opiekujemy jest sympatyczną, rozmowną osobą. Niedawno owdowiała. Zbliża się wiekowo do 90-tki. Jak wiele osób w tym wieku ma dolegliwości związane z artrozą. Głównym schorzeniem, z powodu którego potrzebuje opieki ze strony osób trzecich jest AMD (Altersabhängigen Makula-Degeneration) czyli choroba oczu, zwyrodnienie plamki żółtej. Jest osobą prawie niewidomą.

Kondycja psychiczna i fizyczna

Podopieczna jest sprawna fizycznie – samodzielnie wstaje i siada, chodzi samodzielnie lub z balkonikiem, wymaga jednak stałej asekuracji ze względu na problemy ze wzrokiem. Kontroluje potrzeby fizjologiczne (wkładki na wszelki wypadek). Stan umysłowy dobry, jest kontaktową, rozmowną osobą, zaczyna się jednak powtarzać, gubi wątki w rozmowie, jest chwilami trochę zdezorientowana.

Obowiązki opiekunki

Ze względu na wiek i utratę zdolności widzenia podopieczna potrzebuje wsparcia we wszystkich czynnościach. Opiekunka pomaga przy myciu i ubieraniu. Ważną czynnością jest staranne kremowanie – podopieczna ma bardzo suchą skórę. Prowadzi się dom, sprząta, pierze, gotuje, robi drobne codzienne zakupy (ciężkie przywozi rodzina). Wstaje się ok. 6.30 – podopieczną kładziemy spać ok. 21. Noce bez zakłóceń.

Dwa razy dziennie przychodzą niemieckie służby medyczne – podają tylko leki.

Dieta i przyzwyczajenia

Nie ma specjalnych zaleceń co do diety, jednak ze względu na wiek podopiecznej, przygotowuje się posiłki miękkie lub w formie płynnej. Na śniadanie np. owsianka, do obiadu zupy.

Seniorka lubi, kiedy jest się przy niej – czuje się pewniej. Lubi, żeby dużo jej czytać i rozmawiać z nią, wspólnie słuchać radia. Jeżeli jest ładna pogoda z przyjemnością wychodzi na spacer albo siedzi na fotelu na balkonie. Spędza się z nią dużo czasu, często odwiedzają ją po południu znajomi i rodzina, można wtedy znaleźć chwilę dla siebie.

Informacje organizacyjne.

Dom wielorodzinny, dla opiekunki osobny pokój ok. 15 m kw. Dostęp do Internetu bezprzewodowy przez WiFi. Małe miasteczko w obrębie aglomeracji Stuttagrtu (ok. 30 km), z pełną infrastrukturą i komunikacją miejską. Sklepy w spacerowym zasięgu, np. Lidl, Nahkauf, Trefl 3000 – 15 min. Czas wolny regulowany na bieżąco z rodziną podopiecznej (nie powinna zostawać sama), nie ma z tym żadnych problemów.

W bliskiej okolicy pracują inne opiekunki związane z CareWork, zainteresowanym umożliwiamy kontakt w celu wspólnego spędzania czasu.

Kogo zapraszamy do aplikowania?

Opiekunki osób starszych, które potrafią czytać na głos po niemiecku. To jest podstawowy warunek rekrutacji na to stanowisko pracy. Jest to dobra oferta dla osób, które nie chcą lub ze względów zdrowotnych wolą siedzący tryb pracy. Sympatyczne środowisko pracy. W obowiązki wprowadzi zmienniczka, która wraca po 6 tygodniach. Możliwość wejścia w stały rytm zmian.

Chętnie udzielimy dodatkowych informacji w każdym Oddziale ale najlepiej zna tą ofertę nasza koleżanka Ilona – tel.kom. 664008434.

Zapraszamy także do aplikowania przez poniższy formularz zgłoszeniowy:


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 664 008 434 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 6998.

Powrót do ofert pracy

© 2015-2019 Praca w opiece w Niemczech od zaraz – CareWork