Szczegóły ogłoszenia

  • Wynagrodzenie netto: 1100 EUR netto / miesiąc
  • Termin rozpoczęcia zlecenia:
  • Miejsce pracy: Bad Sooden-Allendorf
  • Kod pocztowy: 37242
  • Długość zlecenia: 4 tygodnie
  • Dostęp do Internetu: tak
  • Sklepy w pobliżu: tak
  • Płeć podopiecznego: kobieta
  • Liczba osób w gospodarstwie domowym: 2

Lokalizacja

Opis ogłoszenia

Opis osoby podopiecznej

Starasza pani ma 87 lat i cierpi na postępującą demencję. Nie powinna pozostawać bez opieki, dlatego też opiekunka powinna starszej Pani towarzyszyć i wspierać ją we wszystkich czynnościach. Pomagać w porannej toalecie, ubieraniu się. Podczas ubierania za pomocą praktycznych wskazówek pozwolić podopiecznej ubrać się samej. Aby przekonać ją do kąpieli lub mycia co niestety czyni niechętnie, należy ją zachęcić łagodnym, spokojnym podejściem oraz dobrym słowem. Jest osłabiona i niepewnie się porusza dlatego należy pamiętać aby podać jej rękę przy wstawaniu i siadaniu, zadbać aby balkonik znajdował się w zasięgu jej ręki. W mieszkaniu jest równiez wózek inwalidzki oraz specjalistyczne łóżko dla chorych. Nie pamięta o potrzebach fizjologicznych , nosi pieluszki ale podczas dnia warto przypomnieć jej o tym aby skorzystała z toalety. Do tej pory Pani przesypiała noce spokojnie, rzadko zdarza się, ze się przebudzi no i wtedy zupełnie nie wie gdzie się znajduje, jaka jest pora dnia lub nocy. Należy ją wtedy uspokoić i położyć spowrotem do łóżka. Rodzina zapewnia, iż w przypadku gdyby pobudki zdarzały się częściej zorganizują odpowiednie środki pomocnicze. Przygotowane posiłki powinny być drobno pokrojone wtedy potrafi je sama zjeść.  Koniecznie trzeba dopilnować aby podane lekarstwa zostały przez starszą Panią połknięte, zdarza się, że je wypluwa. Ma problemy z wysławianiem się , trzeba do niej mówić spokojnie ale wyraźnie.

Warunki bytowe dla opiekunki na miejscu

Dla opiekunki został przygotowany umeblowany, wyposażony  w TV, radio i Internet pokój. Łazienka i  WC są do wspólnego użytku. To domek jednorodzinny z ogródkiem na wsi. W domu mieszka jeszcze syn podopiecznej, który co wieczór jest w domu i służy ewentualną pomocą np. raz w tygodniu kąpie mamę. Córka mieszkająca nieopodal zastępuje opiekunkę gdy ta odpoczywa.

Opiekunka ma codziennie przerwę poobiednia od 13.00 do 15.00 oraz raz w tygodniu dodatkowo 8 godzin. W zakupach dwa razy w tygodniu pomagają dzieci. Nie oszczędzają na jedzeniu. To bardzo sympatyczni ludzie.

Od opiekunki oczekujemy komunikatywnej znajomości języka niemieckiego, mile widziane prawo jazdy oraz doświadczenie w opiece nad chorymi z demencja.


Interesuje Cię nasza oferta?
Prześlij nam swoje zgłoszenie!

*ZGODA REKRUTACYJNA. Wyrażam zgodę̨ na przetwarzanie przez Carework24 Sp. z o.o. Sp. k. (KRS 0000562201), Carework Sp. z o.o. Plus Sp. k. (KRS 0000651140), GKT Sp. z o.o. (KRS 0000491645), GKT Serwis Sp. z o.o. (KRS 0000249722) moich danych osobowych w postaci imienia i nazwiska, daty urodzenia, miejsca zamieszkania, adresu poczty elektronicznej (e-mail), numeru telefonu, znajomości języka niemieckiego oraz doświadczenia zawodowego, preferencji dotyczących zatrudnienia do celów przyszłych rekrutacji w tym przesyłania mi ofert pracy przez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej (e-mail), sms, telefonu (to znaczy przez wykorzystanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących).

Możesz także zadzwonić pod nr telefonu stacjonarnego 61 662 10 81 lub 32 336 90 60 od poniedziałku do piątku w godz. 9-17 lub napisać e-mail na adres rekrutacja@carework.pl

Zgłoszenia można również wysłać SMS pod numer 664 191 711 – oddzwonimy.

Uwaga! W treści zgłoszenia SMS i wiadomości e-mail nie zapomnij wpisać nr oferty: 6013.

Powrót do ofert pracy